آرا هنر فاخر ایرانی

هنر فاخر ایرانی هدیه دهیم

چگونه یک هدیه ارزان اما با کیفیت ارائه‌کنیم؟

:به اشتراک بگذارید

امروزه با رواج فرهنگ هدیه دادن، انسان‌ها دائم در حال هدیه دادن به یک‌دیگر و یا گرفتن آن هستند. هدیه‌ها به مناسبت‌های مختلف ارائه و یا دریافت می‌شوند. با توجه به اینکه بودجه یکی از اصلی‌ترین محدودیت‌های ما برای تهیه هدیه است، گاهی اوقات ما به دنبال تهیه هدیه ارزان و با صرفه هستیم. فارغ از این که قصد داشته باشیم هدیه تبلیغاتی ارائه دهیم و یا هدیه تولد یا هدیه ازدواج.

هدیه دادن عمل نیکویی است که انسان از دادن آن و یا دریافت آن لذت می‌برد. حسی که از خوشحال ساختن و خشنود کردن یک فرد با هدیه دادن به او دریافت می‌کنیم بی بدیل است. همچنین هنگامی که از جانب فردی هدیه دریافت می‌کنیم بسیار خشنود و خرسند می‌شویم. از این رو، روح ما به دریافت و یا ارائه این حس خوب نیاز خواهد داشت. همچنین بهتر است هدیه‌ای که ارائه می‌کنیم مورد پسند مخاطب باشد. چرا که می‌خواهیم این هدیه برای او جذاب و دل‌پذیر باشد و آن هدیه جایگاه ویژه در قلب و ذهن او پیدا کند.

هدیه ارزان

گاهاً پیش می‌آید که بودجه کافی برای تهیه یک هدیه مناسب را نداریم. از طرفی ناگزیر به ارائه هدیه مناسب و ارزشمند هستیم. در این صورت به هدیه ارزان روی خواهیم آورد. این هدیه ارزان باید ویژگی‌های مورد نظر ما و مخاطب را داشته باشد. چرا که هدف کلی ما از هدیه دادن خشنود کردن او است. در این نوشتار قصد داریم نکاتی را بیان کنیم تا بتوانید با وجود محدودیت بودجه، یک هدیه ارزان اما با کیفیت را ارائه کنید.

خصوصیات فردی مخاطب

انسان‌ها با تکیه بر ویژگی‌ها و موارد مشترکی که در هم می‌یابند، با هم ارتباط برقرار می‌کنند. این ارتباط به مرور قوی و قوی‌تر می‌شود. با تقویت این ارتباط، پیوندهای دوستی و همکاری بین افراد برقرار خواهد شد. پس هنگامی که با فردی دوست می‌شویم بخشی از خصوصیات فردی او را می‌شناسیم. چرا که خود دارای آن خصوصیات هستیم. همچنین پس از ایجاد پیوند دوستی و با مرور زمان بخشی دیگر از خصوصیات و اخلاقیات دوست خود را در خود می‌یابیم.

اما چرا باید خصوصیات دوست خود را بدانیم؟ پاسخ واضح است. ما ممکن است بخواهیم به دوست خود هدیه دهیم. در صورت اشراف بر ویژگی‌های فردی او می‌توانیم هدیه‌ای تهیه کنیم که باب میل او باشد. هر چه بیشتر خصوصیات او را درک کنیم، بیشتر از علایق او خبر خواهیم داشت. در نتیجه بیشتر به هدیه مورد نظر و مورد پسند او نزدیک می‌شویم. و احتمال رضایت و خشنودی او را افزایش خواهیم داد.

هدیه ارزان

برای مثال دوستی داریم که بسیار به هنر علاقه‌مند است. اگر برای او هدیه‌ای تهیه کنیم که قالب هنری داشته باشد بسیار خشنود خواهد شد. چنین فردی از دریافت یک ساعت و یا یک گوشی موبایل، به اندازه دریافت یک تابلوی نقاشی خوشحال نخواهد شد. خواه آن کالای مصرفی نفیس باشد. در این صورت می‌توانید با یک هدیه ارزان و با قالب هنری او را خوشحال کنید و هم خود و هم او را راضی نگه‌دارید.

ساخت هدیه ارزان به جای خرید هدیه گران قیمت

گاهی قصد تهیه یک هدیه خوب را برای دوست و یا آشنای خود را داریم. از طرفی محدودیت مالی به ما اجازه تهیه کالای مد نظرمان را نمی‌دهد. پس از کمی بررسی متوجه می‌شویم که با کمی خلاقیت خواهیم توانست آن محصول را خودمان با هزینه کمتر بسازیم. و نیاز به خرج‌های کلان و انواع ریخت و پاش‌های مختلف نداریم.

برای مثال یک قاب عکس زیبا با قیمت بالایی در فروشگاه‌ها موجود است. با کمی تحقیق درباره جنس و مواد اولیه و طرح آن قاب خود شما توانایی ساخت آن قاب را خواهید داشت. این هدیه ارزان که با تلاش خود شما تولید شده بسیار گرانبهاتر از آن چیزی است که می‌توانستید به صورت آماده از فروشگاه‌ها تهیه کنید.

تنها نکته‌ای که راجع به ساخت هدیه ارزان وجود دارد ایده پردازی و خلاقیت موجود در آن است. شما با اشراف به تمایلات دوست و یا آشنای خود می‌توانید فهرستی از محصولاتی که مورد پسند اوست تهیه کنید. با اندکی غربال قادر خواهید بود محصولی را انتخاب کنید که خود توان ساخت آن را داشته باشید.

نکات زیادی پیرامون تهیه هدیه ارزان و مناسب برای مخاطبان وجود دارد. در حال حاضر به همین نکات اکتفا کرده و در آینده به بحث پیرامون سایر راهکارها در تهیه یک هدیه ارزان می‌پردازیم.

سایر مقالات

نظرات کاربران (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *