آرا هنر فاخر ایرانی

هنر فاخر ایرانی هدیه دهیم

گیفت صنایع دستی و مزیتهای آن به عنوان یک گیفت تبلیغاتی

:به اشتراک بگذارید

واژه صنایع برگرفته از صنع به معنی ساختن و آفریدن است و صنایع دستی معمولا به مواردی از کالاها اطلاق می‌شود که عموما بدون دخالت ماشین و به طور سنتی و به صورت دستی ساخته شوند. و گیفت صنایع دستی ، محصولاتی دست‌سازی هستند که به مناسبت‌های مختلف هدیه داده‌می‌شوند. گیفت صنایع دستی کاربردی فراتر از کاربردهای روزمره و عادی دارد و جنبه‌های زیبایی‌شناسانه و تزیینی آن اهمیت بیشتری پیدا‌ می‌کند. یک کاربرد این نوع گیفت، گیفت تبلیغاتی است که اثرگذاری این نوع هدیه نسبت به هدایای مشابه در مخاطب بسیار بیشتر خواهد بود و نام و آوازه شما و برندتان بیشتر در اذهان مخاطبانتان ثبت خواهد شد.

ایران مهد پیدایش سنت هدیه‌دادن دنیا است. دکتر امان‌الله قرایی مقدم، جامعه‌شناس می‌گوید: “هدیه دادن رسمی است که نخستین بار از ایران برخاسته و به سایر نقاط جهان شیوع پیدا کرده است. در واقع رسم هدیه دادن، هدیه گرفتن و صله رحم رسمی است کاملاً ایرانی که از دوران باستان برخاسته و حدود 7 تا 8 هزار سال قدمت دارد”

هر یک از مناسبت‌های مختلف و متنوع در ایران باستان بهانه‌ای برای تقدیم هدیه به دیگران بوده‌است، هدیه‌ای که انتقال‌دهنده والاترین و عمیق‌ترین احساسات به گیرنده‌ی هدیه است. مراسمی مثل مهرگان، یلدا، نوروز همه‌ی مردم در آن روزها خوشحال هستند، و با هدیه دادن، قصد دارند این حس خوب را با سایرین تقسیم کنند.

گیفت صنایع دستی سرچشمه گرفته از هنر و خلاقیت مردمان سرزمین ایران است. نقش و نگار و طرح‌های صنایع دستی چشم های هر بیننده‌ای با هر ملیتی در سرتاسر جهان را نوازش خواهد داد و آنها را مسحور جادوی خود خواهد کرد. نقش و نگارها طرح‌ها و ایده‌هایی به طور کامل زاده و پرورده‌شده سرزمین ایران است ونماد فرهنگ غنی این مرز و بوم است.

این نوع گیفت را می‌توان یکی از کهن‌ترین انواع هدیه ایرانی و حتی جهانی دانست. ظروف سفالی و مسی و یا زیورآلات و جواهرات دست‌ساز وهمین طور پارچه و محصولات نساجی و فرش و گلیم ، از جمله محصولاتی بوده که مردم سرزمین ایران در مناسبت‌های مختلف به یکدیگر یا به حکمرانان و پادشاهان خود هدیه میدادند.  

تولید صنایع دستی در گذشته فعالیتی فردی بود و استادکاران این عرصه صرفا در محل زندگی خود اقدام به تولید و فروش محلی آثار خود میکردند. درآمد پایین و مشکلات معیشتی فراوان و مسائل حاشیه‌ای دیگر باعث دلسردی اساتید و کاهش تمایل جوانان به این دست از فعالیت‌ها شد و به مرور تولید این محصولات کاهش یافت و حتی بسیاری از آنها منقرض و نابود شدند. اما در چندین سال اخیر با مجموعه‌ای از اقدامات کمکی دولتی و اقبال مردم به کمک شبکه‌های اجتماعی روحی تازه در کالبد بی‌جان صنایع دستی دمیده‌شد و رونقی دوباره در این دست از فعالیت‌های فرهنگی و هنری ایجاد شد.

درباره‌ی ضرورت استفاده از گیفت‌های تبلیغاتی پیش ازین صحبت کرده‌ایم و اهمیت آن را روشن ساختیم. اما مسئله‌ای که امروزه نسبتا اهمیت بسیاری پیدا کرده، استفاده از گیفت صنایع دستی است. گیفت صنایع دستی می‌تواند به عنوان هدایای تبلیغاتی و سازمانی استفاده شود. ویژگی اصلی این نوع گیفت زیبایی چشم‌نواز آن است.

محصولاتی که برگرفته شده از فرهنگ و هنر اصیل ایرانی است و با ذوق و سلیقه استادکاران چیره‌دست به وجود آمده است. از طرفی تنوع بسیار زیاد محصولات صنایع دستی موجب می‌شود گیفت صنایع دستی به دل هر مخاطبی بنشیند. از مهمترین فاکتورهای یک گیفت سازمانی زیبایی و کارایی آن است. گیفت صنایع دستی با تلفیق هر دو مورد نهایت زیبایی و کارایی را برای دریافت‌کنندگان این هدایا به ارمغان آورده است.

مجموعه آرا با عنایت ویژه به صنایع دستی و هنر و فرهنگ اصیل و غنی ایرانی با هدف اعتلای سطح آگاهی از صنایع دستی و هنر ایرانی اقدام به تهیه و تولید محصولات بسیار زیبا و جذاب با بسته‌بندی‌های چشم‌نواز و طرح‌های اصیل و زیبا کرده است. این امر موجب شده تا هدایای صنایع دستی تولید شده در آرا، جلوه‌ی بسیار خاصی داشته باشند. مجموعه “آرا” آماده ارائه انواع گیفت تبلیغاتی به شما عزیزان گرامی می‌باشد.

سایر مقالات

نظرات کاربران (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *