هنر فاخر ایرانی هدیه دهیم

چگونه از هدایای تبلیغاتی اثربخش برای رشد آگاهی از برند خود استفاده کنیم؟

:به اشتراک بگذارید

دنیای پر از رقابت تجارت امروز نیاز به روش‌هایی را می‌طلبد که برندها زودتر از رقیبان در ذهن مخاطبان به یادآورده شوند و یا با برند در ذهن مشتریان با تجربیات خوب و شیرین به یاد آورده شود. این امر به خصوص برای بازیگران تازه وارد بازار اهمیتی حیاتی دارد زیرا تجربیات مشتریان اولیه تا حد زیادی تجربیات بقیه مشتریان آینده را شکل خواهند داد. در این بین یکی از موثرترین روش‌ها استفاده از هدایای تبلیغاتی اثربخش است. هدایای که بتواند با صرف هزینه مناسب بیشترین نسبت بازده نسبت به هزینه را برای برند داشته باشد.

هدایای تبلیغاتی اثربخش در عین حال می‌توانند تاثیری بسیار شگرف در میزان وفاداری مشتریان و حتی کارکنان و افزایش رابطه صمیمانه بین آنها با برند باشد داشته باشد. این امر به صورت مستقیم باعث افزایش بازدهی و افزایش فروش مجموعه خواهد شد.

نتایج پژوهش‌های انجام شده در زمینه هدایای تبلیغاتی نشان می دهد که نسبت به حالت عادی، مشتریان پس از دریافت کردن این نوع هدایا، میزان مراجعات و سفارش های مجدد آن ها افزایش پیدا می‌کند.

با توجه به این میزان از اثربخشی براساس تحقیقی از انجمن بین‌المللی هدایای تبلیغاتی، ۹۵ درصد از تمام کسب و کارها به نحوی از هدایای تبلیغاتی برای معرفی و پیشبرد فروش محصولات در بازار و همچنین تشویق و انگیزش کارکنان بهره می گیرند.

یکی از راه‌هایی که برای تقویت میزان اثربخشی تبلیغات صورت می‌گیرد، همراه کردن ابزارهای سنتی تبلیغات مثل بنر و بروشور با یک هدیه تبلیغاتی است. در یکی از تحقیقات انجام شده همراه کردن یک هدیه کوچک به همراه نامه تبلیغاتی نرخ بازگشایی نامه را به شدت افزایش داد.

اکنون بر میزان اثربخشی این نوع کانال تبلیغاتی آشنا شدیم. اما این سوال پیش می‌آید چگونه بتوانیم هدایای تبلیغاتی اثربخش برای مجموعه خود بیابیم؟

برای این کار باید با توجه به تجربیاتی که از مشتریانتان تاکنون داشته اید و مخاطبانی که آنهارا هدف گیری کرده اید تصویری تمام‌نما از ویژگی‌ها و علایق و نقاط تماس با آنها را بیابید. برای این کار می‌توانید از تجربیات واحد فروش خود و یا سایر کارمندانی که به نحوی با مشتریان در ارتباط هستند استفاده کنید. همچنین مشاوره با یک مشاوره معتبر در زمینه تبلیغات شما را در ترسیم این مسیر هدایت کند.

در گام بعدی باید به فرهنگ سازمان خود رجوع کنید. برای انتخاب هدایای تبلیغاتی اثربخش باید به دنبال هدایایی باشید که با هویت و فرهنگ سازمان شما همراستا باشد. به چیستی خود رجوع کنید و ببینید به راستی سازمان شما برای خدمت به چه نیازی از مشتریان پدیدار شده است. سعی کنید هدیه‌ای که انتخاب می‌کنید هیچ‌گونه تناقضی با این اهداف نداشته باشد.

در گام بعدی گزینه‌های احتمالی تهیه کنندگان هدایا از شرکت‌های مختلف را زیر نظر بگیرید و ببینید کدام یک از آنها با نتایجی که در مراحل قبل به آن رسیده‌اید سازگار هستند. مسائل مالی نیز مهم هستند اما باید در کنار آن میزان تاثیرگذاری در مخاطب نیز سنجیده شود؛ ببینید کدام یک از هدایا با توجه به هزینه‌ای کهه صرف می‌کنید بیشترین تاثیر در مخاطب را خواهد گذاشت و تحسین او را به همراه خواهد داشت. چه بسا هدیه‌ای که از لحاظ قیمتی بسیار ارزان باشد و تاثیری که در مخاطب می‌گذارد بسیار منفی باشد و برعکس ممکن است هزینه هدیه‌ای در ابتدا توجیه پذیر نباشد اما با مشاهده و آزمایشش به این نتیجه رسیده می‌شود که نسبت به نتیجه‌ای که به دست می‌آید بسیار نیز به صرفه است.

سعی کنید تا حدی که امکان دارد به ویژگی‌های فردی مخاطبین توجه کنید و هدایا را شخصی‌سازی کنید. هرچند که این کار مستلزم هزینه و زمان بیشتری است اما تاثیری که بر مخاطبین می‌گذارد بسیار بیشتر از حالت عادی خواهد بود.

در گام بعدی سعی کنید رد و نشانی از نام برند خود به صورت گویا بر روی هدیه تبلیغاتی ثبت کنید اما در این کار زیاده روی نکنید زیرا به شدت به اثرگذاری تبلیغات لطمه می‌زند و تمام هزینه‌های شما تا به اینجا بیهوده به هدر خواهد رفت. همراه کردن هدیه با یک بروشور و یا نامه تبلیغاتی به خصوص اگر شخصی سازی شده باشد به تاثیرگذاری بیشتر پیام تبلیغاتی شما کمک می‌کند.

سایر مقالات

نظرات کاربران (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *