آرا هنر فاخر ایرانی

هنر فاخر ایرانی هدیه دهیم

ویژگی‌های هدایای منحصر به فرد برای مخاطبانمان را بدانیم؟

:به اشتراک بگذارید

تهیه هدایای تبلیغاتی همواره با چالش‌های جدی همراه است. یکی از این چالش‌ها، تامین هدایای متفاوت یا به بیان دیگر، هدایای منحصر به فرد است. در این نوشتار به بررسی هدایای منحصر به فرد می‌پردازیم. ابتدا توضیحات مختصری راجع به اصطلاح انحصار می‌دهیم و این مفهوم را موشکافی و با دقت بررسی می‌کنیم، سپس ویژگی‌های این نوع هدایا را بررسی می‌کنیم. امیدواریم پس از مطالعه این مقاله، هیچ‌گونه چالش و مشکلی در زمینه تهیه هدایای منحصر به فرد نداشته باشید.

انحصار یا منحصر به فرد بودن

عبارت منحصر به فرد، اشاره به انحصار دارد. در واقع هر چیزی که مختص و مخصوص یک فرد خاص یا جای خاص باشد، در انحصار آن‌جا است. منحصر بودن همچنین نشان از یگانه و بی‌همتا بودن نیز می‌باشد.

وقتی می‌گوییم یک کالا منحصر به فرد است، بدین معنی است که تنها یک فرد و مجموعه، از آن کالا دارد. برای مثال یک ماشین صنعتی را در نظر بگیرید. شما می‌دانید که انحصار تولید آن دستگاه در اختیار یک نفر است. این یعنی اگر کسی نیاز به آن دستگاه داشته باشد، برای تهیه آن باید به همان یک نفر مراجعه کند و انتخاب او فقط منحصر به این فرد خواهد بود و انتخاب دیگری نخواهد داشت.

انحصار فرم‌های مختلف دارد. برای مثال: انحصار در فروش، در تولید و در واردات. انحصار در فروش یعنی تنها یک فرد یا مجموعه قابلیت فروش یک کالا را دارد و شرکت یا گروه دیگری اجازه و یا توان فروش آن کالای خاص را ندارد. از طرفی نیز ممکن است انحصار در دست بیش از یک فرد یا مجموعه باشد. برای مثال دو شرکت انحصار تولید یک کالا را داشته باشند.

با مفهوم انحصار تقریباً آشنا شدیم. حال می‌خواهیم به بررسی هدایای منحصر به فرد بپردازیم. این نوع هدایا، مطابق تعریف انحصار، مختص فرد یا مجموعه مشخصی هستند در واقع مشخصات یا ویژگی‌های آن فرد یا مجموعه در تهیه هدیه مورد توجه قرار گرفته‌است. به طور شفاف‌تر، هنگامی که شما هدیه‌ای انحصاری دریافت می‌‌کنید، متوجه خواهید شد که این هدیه از جانب چه کسی یا کسانی ارائه شده است.

سوالی که ممکن است برای ما پیش بیاید، این است که لزوم ارائه هدایای منحصر به فرد چیست؟

هدایای منحصر به فرد

پاسخ این سوال تقریبا مشخص است. ما همواره تمایل داریم هدیه‌ای استفاده کنیم که یادآور ما و مجموعه‌ی ما در اذهان مخاطبانمان باشد. از طرفی برای این منظور باید هدیه خاص و منحصر به فردی ارائه داده باشیم.

ویژگی های هدیه منحصر به فرد

تهیه هدایای منحصر به فرد، به عوامل مختلف و متنوعی بستگی دارد. از این بین سه فاکتور کلیدی‌تر بوده و نسبت به سایر عوامل برتری دارند. این سه عامل عبارتند از: ایده‌پردازی، نوع محصول مورد استفاده و کاربرد آن، و در پایان طراحی و بسته بندی محصول. شما با رعایت این سه نکته کلیدی، قادر به تامین هدایای منحصر به فرد خود خواهید بود.

هدایای منحصر به فرد

ایده پردازی

ایده پردازی به معنی تفکر همراه با خلاقیت و دید خارج از چارچوب است. فرد ایده پرداز همواره سعی در به وجود آوردن مفاهیم، روش‌ها و محصولات تازه است. ایده پردازی و نوآوری دو مفهوم تقریباً هم ارز می‌باشند. چرا که فرد ایده پرداز، مبتکر و نوآور نیز هست.

ایده پردازی البته چالش‌های منحصر به فرد خود را نیز دارد. فرد ایده پرداز به واسطه‌ی نوع تفکر متفاوت، عموماً در خلاف جهت رودخانه حرکت می‌کند. او از ریسک کردن هراسی ندارد و به دنبال ایجاد تغییر است. همین تفکر ریسک محور است که اساس بسیاری از موفقیت ها بوده است.

ایده‌پردازی در تولید هدیه بسیار اهمیت دارد. هدایای ایده‌محور همواره منحصر به فرد هستند. چرا که ایده آن مختص شماست و کپی و نمونه‌ای از آن در دسترس هیچکس نیست. از این رو ایده پردازی نکته‌ای بسیار کلیدی در تهیه هدایای منحصر به فرد و خاص است.

نوع محصول و کاربرد آن

هدیه‌ای که شما ارائه می‌کنید حاوی یک یا چندین محصول است. این محصولات هر یک کاربرد خاصی دارد. برای مثال، همه‌ی ما با هدایایی نظیر فلش، پاور بانک و یا ماگ نسبتاً آشنا هستیم. کاربرد این هدایا برای ما مشخص است. از طرفی موارد استفاده از این نوع هدایا بسیار زیاد می‌باشد. در نتیجه هیچ ایده‌پردازی‌ای در تهیه این محصولات صورت نگرفته است.

در بخش بعدی که توضیح مختصری از هدایای تولید شده در آرا ارائه می‌کنیم، ایده پردازی و کاربرد آن برای شما شفاف تر خواهد شد.

طراحی و نوع بسته بندی

طراحی و بسته بندی یک رکن اساسی در تولید هدایای منحصر به فرد است. برخی نیز طراحی و بسته بندی را رکن اصلی در تولید این هدایا می‌دانند. برای رعایت این عامل کافی است بسته‌بندی جدید و ویژه‌ای را برای هدایای خود در نظر بگیریم. این بسته‌بندی در عین تفاوت، باید دارای زیبایی و جذابیت چشمگیر نیز باشد.

هدایای منحصر به فرد

آرا”، پیشگام در طراحی و تولید هدایای منحصر به فرد

مجموعه “آرا” با آگاهی کامل از نیازهای مشتریان و همراهان و همکاران خود، پا در مسیر تولید هدایای منحصر به فرد نهاده است. هدایای که ایده‌پردازی آن‌ها به طور کامل در این مجموعه صورت گرفته است. همچنین طراحی و بسته بندی آن‌ها نیز متفاوت از آن چیزی است که شما در سایر هدایا مشاهده می‌کنید.

به عنوان ایده‌ای تازه و مبتکرانه در استفاده از محصولات و کاربرد آن‌ها در بحث هدیه‌ها، ما در این هدایا از صنایع دستی ایرانی استفاده کرده‌ایم. محصولات زیبا و جذابی که از سراسر ایران جمع‌آوری شده و قابل ارائه به شما عزیزان در سرتاسر کشور می‌باشد.

سایر مقالات

نظرات کاربران (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *