آرا هنر فاخر ایرانی

هنر فاخر ایرانی هدیه دهیم

گیفت تبلیغاتی و هر آنچه که باید از تهیه و انتخاب آن بدانیم

:به اشتراک بگذارید

با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و رونق اقتصاد و تولید و فرآیندهای تولیدی، رقابت‌های تجاری وارد سطح جدیدی شده‌اند و نیازمند بهترین امکانات و ابزارها برای رقابت با سایر شرکتها و رشد فروش و تولید خود شده‌اند. ابزار مارکتینگ یا بازاریابی یکی از این ابزارهای مهم است. همچنین یکی از مهمترین تکنیک‌های بسیار موثر مارکتینگ استفاده از گیفت تبلیغاتی است.

این نوع از گیفت‌ها می‌توانند برای منظورهای متنوع و خاصی به کار روند. گیفت‌های مدیریتی و نمایشگاهی از جمله موارد این دسته هستند. این دسته از گیفت‌ها می‌تواند نماینده برند و انتقال فلسفه برند و نوع بینش و توجه برند به مشتری باشد. از طرفی دسته دیگری از گیفت تبلیغاتی وجود دارد که به منظور تقدیر و تشکر از افراد و مجموعه برای حسن همکاری و مراوده تجاری و اقتصادی می‌باشد. این موارد بخش کوچکی ازین کاربردها می‌باشد.

براساس تحقیقاتی که برروی گیفت‌های تبلیغاتی انجام شد به نتایج جالبی رسیده شد:

قبل از دریافت گیفت تبلیغاتی، 55 درصد از مردم با تبلیغ کنندگان معامله انجام داده اند درصورتی که پس از دریافت یک هدیه تبلیغاتی، 85 درصد از مردم با تبلیغ کنندگان معامله کردند.

پنجاه و سه درصد از مواقع، گیفت تبلیغاتی یک تصویر مطلوب از تبلیغات کننده را در ذهن مشتریان ایجاد می کنند.

هشتاد و نه درصد از مصرف کنندگان می توانند نام شرکت تبلیغ کننده یک گیفت تبلیغاتی را که در دو سال گذشته دریافت کرده اند، به یاد بیاورند.

90 درصد از مصرف کنندگان حداقل یک گیفت تبلیغاتی در آشپزخانه خود دارند، 74 درصد حداقل یک گیفت در محل کار خود و 55 درصد حداقل یک محصول در اتاق خواب خود دارند.

با این حساب گیفت‌تبلیغاتی یکی از تاثیرگزارترین کانال‌های تبلیغاتی برای مشتریان است و استفاده از آن به همه مدیران فعال در تبلیغات توصیه می‌شود.

تاریخچه این نوع هدایا به کمتر از 3 قرن پیش باز می‌گردد. اولین نوع گیفت تبلیغاتی سال 1798 به منظور تبلیغ کمپین ریاست جمهوری جورج واشنگتن در آمریکا ابداع شد.تا قرن 19 ام مدل‌هایی از تقویم و نشانک کتاب به عنوان گیفت تبلیغاتی ابداع شده بود اما هنوز شرکتی که به صورت متمرکز در این زمینه فعالیت کند وجود نداشت. جاسپر میک را می‌توان به طور رسمی اولین مبدع گیفت تبلیغاتی دانست. او با ابداع بگ‌های تبلیغاتی برای یک فروشگاه محلی کفش کار خود را شروع کرد و با شروع استقبال ازین متد تبلیغاتی تجارت خود را در زمینه محصولات تبلیغاتی گسترش داد.

گیفت تبلیغاتی باعث افزایش آگاهی از برند شما می‌شود. و می‌توانید بوسیله آن خود و اطلاعات ارتباط با خود را در دسترس‌تر قرار دهید. همچنین این نوع هدایا بر استحکام و بهبود روابط بین شرکتی تاثیر می‌گذارد. از طرفی این نوع هدایا بر ذهنیت مشتری تاثیر مثبتی دارد و به دلیل تاثیر مکانیزم جبران در ذهن احتمال پاسخ گرفتن از مشتری را به طرز شگفت انگیزی بالا می‌برد. استفاده از این نوع گیفت ها در محیط سازمانی و استفاده به عنوان گیفت شرکتی می‌تواند باعث همدلی و پیوستگی بین کارکنان آن شرکت شود.

چگونه برای مجموعه‌ خود بهترین گیفت تبلیغاتی را تهیه کنیم؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید به چند نکته و فاکتور بسیار مهم توجه داشت تا با در نظر داشتن آن بهترین انتخاب را انجام داد و گیفت مناسب کاربرد و مخاطبین را انتخاب کرد.

زمینه کاری مجموعه:

زمینه‌ای که مجموعه‌ی شما در آن فعالیت می‌کند یکی از تاثیرگذارترین و مهمترین فاکتورها در انتخاب گیفت است. زیرا همانطور که گفته شد، گیفت تبلیغاتی نمادی از دیدگاه و بینش آن مجموعه است. لذا نیاز است گیفت تبلیغاتی مجموعه دارای هارمونی و هماهنگی با فضای کاری آن مجموعه باشد تا هدیه مقبول مخاطب واقع گردد.

کاربرد گیفت:

نکته بسیار مهمی این است که گیفت تبلیغاتی باید ایجاد‌کننده‌ حسی خوب و دلپذیر در مخاطب ما و ماندگاری زیاد در ذهن او باشد. بنابراین اگر هدیه‌‌ی ما برای مخاطب کاربرد لازم و مورد انتظار را نداشته باشد، از آن استفاده‌ای هم نخواهد کرد و در نتیجه نه حس خوبی در او برمی‌انگیزد و نه ماندگاری خاصی در ذهن او دارد. از این رو در انتخاب گیفت تبلیغاتی مناسب باید این نکته را همواره در نظر داشت که هدیه مورد نظر برای مخاطب کاربرد لازم و مناسب را داشته باشد و مورد نیاز او باشد.

قیمت گیفت تبلیغاتی:

قیمت یکی از فاکتورهای مهم و بسیار تعیین کننده در انتخاب محصول مورد نظر برای هدیه‌دادن است. البته هنگام هدیه‌دادن به نزدیکان و خانواده این فاکتور کم‌رنگ‌تر می‌شود. اما هنگامی که بحث خرید یک سازمانی مطرح می‌شود، بحث هزینه و قیمت هدیه یک فاکتور بسیار مهم در انتخاب گیفت مناسب محسوب می‌شود. یک بودجه اختصاصی برای این امر در نظر گرفته می‌شود و سعی در انتخاب محصول مناسب با توجه به بودجه اختصاص داده‌شده می‌شود.

کیفیت گیفت تبلیغاتی:

از فاکتورهای مهم دیگر در انتخاب هدیه کیفیت و مرغوبیت آن هدیه است. از آنجا که گیفت تبلیغاتی نمادی از بینش و اهمیت و نوع نگاه سازمان به مشتری و کارمندان است لذا باید این هدایا دارای بالاترین کیفیت ممکن و بالاترین حد زیبایی و خلاقیت باشند تا القاکننده‌ و پیام‌دهنده‌ی این حس باشند. زیرا هدیه بی‌کیفیت تاثیر منفی در مخاطب می‌گذارد و به طور غیر مستقیم این احساس را در او القا می‌کند که منصفانه و با احترام برخورد نمی‌شود و موجب دلزدگی او خواهد شد. بنابراین همواره باید کیفیت را به عنوان یک فاکتور مهم در نظر گرفت.

بهینه‌سازی قیمت و کیفیت:

بنابراین با توجه به مواردی که در بالا گفته شد آشتی دادن دو فاکتور قیمت و تمایز و کیفیت هدیه عامل بسیار مهمی در انتخاب گیفت تبلیغاتی است. از آنجا که به طور معمول قیمت با کیفیت نسبت عکس دارد باید سعی در یافتن نقطه اپتیمم کیفیت و قیمت باشیم. تا با صرف کمترین هزینه بیشترین کیفیت را دریافت کنیم وبا بهینه‌ترین نوع هزینه مخاطب خود را به بهترین شکل ممکن خشنود و راضی نگه داریم.

بهینه سازی قیمت هدایای تبلیغاتی

خاص بودن گیفت تبلیغاتی:

حس خاص بودن و به طور خاص مورد توجه قرار گرفتن یکی از بزرگترین عوامل خشنودی در هر فردی است. چنانچه با گیفت تبلیغاتی مناسب ذائقه‌ی او این احساس را در مخاطب به وجود بیاوریم که بسیار برای ما خاص است و دارای ارزش ویژه‌ای برای ما است و در تاثیرگذاری هدیه و ماندگاری آن در ذهن مخاطب تاثیر بسیار زیاد ویژه‌ای خواهد گذاشت. لذا همواره باید سعی کرد گیفت های تبلیغاتی تا حد ممکن برای مخاطب شخصی‌سازی شده و به ویژگی‌ها و تفاوت‌های هر یک از آنها احترام گذاشته شود تا خشنودی و نظر مثبت آنها جلب شود.

“آرا؛ هنر فاخر ایرانی” ، پیشگام در طراحی و تولید گیفت های تبلیغاتی

مجموعه “آرا” با شعار “هنر فاخر ایرانی هدیه دهیم” سعی داشته با در نظر داشتن تمام فاکتورهای بالا بهترین محصولات را به عنوان گیفت تبلیغاتی تهیه و تولید کند. تمرکز این مجموعه بر طراحی و تولید گیفت‌های تبلیغاتی ایرانی است و محتوای آن صنایع دستی ایرانی است که نمادی از اصالت فرهنگی و غنی ایرانی است. محصولاتی که با بالاترین مرغوبیت و کیفیت و کمترین هزینه ممکن با تنوع گسترده که نظر هر شخص با هر بینشی را جلب کند و با بسته بندی‌های مناسب و شکیل قابلیت شخصی سازی هدیه را برای هر فرد و سازمانی را دارد.

سایر مقالات

نظرات کاربران (4)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

administrator

سپاس

Mahtab

salam matalebe amoozandei darid

administrator

ممنون از لطف شما

رضا

خیلی عالی بود