آرا هنر فاخر ایرانی

هنر فاخر ایرانی هدیه دهیم

هدیه نمایشگاهی چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

:به اشتراک بگذارید

هر ساله نمایشگاه‌های متعدد و متنوعی در حوزه‌های مختلف در اقصی نقاط جهان برگزار می‌شود. نمایشگاه‌هایی که به منظور ارتباط مجتمع‌های علمی، فرهنگی، اقتصادی و غیره با مردم عادی یا جامعه هدف خاصی صورت می‌گیرد. در این نوشتار به بررسی هدیه تبلیغاتی و هدیه نمایشگاهی که توسط برگزار کنندگان و شرکت کنندگان در نمایشگاه‌ها ارائه می‌شود می‌پردازیم.

 نمایشگاه‌ها و رویدادها

نمایشگاه در لغت نامه دهخدا به معنی عرضه‌گاه و محل نمایش دادن است. در فرهنگ معین نیز نمایشگاه به جایی گفته می‌شود که کالاهای بازرگانی، صنعتی یا محصولات کشاورزی به نمایش گذاشته می‌شود. در واقع نمایشگاه محلی‌است برای عرضه و نمایش محصولات و خدمات جدید و یا حتی معمول یک شرکت یا سازمان برای مخاطبان آن مجموعه.

هدیه نمایشگاهی

صنعتگرانی که به تولید یک کالای خاص مشغول‌اند، همواره سعی دارند تا ارتباط مستقیمی با مردم و مشتریان بالقوه داشته باشند. دلیل این اشتیاق و تلاش این است که بتوانند محصولات خود را به شکل بهتری ارائه دهند. بدین صورت مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل تبدیل می‌شوند. از طرفی تاثیر ارائه رو در رو همواره از سایر روش‌های تبلیغاتی نظیر رسانه‌ای و دیجیتال بیشتر است.

امروزه گستره این نمایشگاه‌ها آنقدر افزایش پیدا کرده که در بر گیرنده محصولات فرهنگی و هنری نیز می‌شود. به برخی نمایشگاه‌ها که با موضوعات هنری برگزار می‌شوند اصطلاحاً گالری می‌گویند. گالری در واقع محلی برای گردهمایی هنرمندان و ارائه محصولات هنری است. برای مثال گالری‌های نقاشی و طراحی که هر ساله در مراکز مختلف برگزار می‌شود.

نمایشگاه‌ها می‌توانند دائمی باشند و یا به صورت دوره‌ای برگزار شوند. دوره‌های برگزاری نمایشگاه‌ها از ماهانه گرفته و تا دوره های پنج ساله یا ده ساله نیز ممکن است افزایش یابد.

هدیه نمایشگاهی

به منظور تجمیع شرکت کنندگان نمایشگاه در یک محل، و دسترسی عموم مردم به آن محل، مراکزی تاسیس شده تا برگزاری نمایشگاه‌ها در آنجا صورت گیرد. برای مثال مصلی امام خمینی یکی از این مراکز است. این محل هم ظرفیت برگزاری یک رویداد با تعداد بالای شرکت کننده را دارد و هم دسترسی به آن برای عموم مردم آسان است.

هدیه نمایشگاهی و ضرورت استفاده از آن

برگزار کنندگان و شرکت کنندگان در نمایشگاه‌ها همیشه سعی در ارائه هدیه نمایشگاهی به بازدید کنندگان خود را دارند. استفاده از هدیه نمایشگاهی یکی از شیوه‌هایی است که شرکت کنندگان برای ایجاد یک حس و خاطره خوب در بازدید کنندگان استفاده می‌کنند. به علاوه استفاده از هدیه نمایشگاهی در برندینگ یک مجموعه بسیار موثر است.

بعضی از مجموعه‌ها که خود تولید کننده محصول یا محصولاتی کاربردی هستند، از محصولات خود به عنوان هدیه نمایشگاهی استفاده می‌کنند. این کار باعث می‌شود بازدید کنندگان هم خاطره خوبی از آن مجموعه داشته باشند، و هم کاربرد محصولات آن مجموعه را به خوبی دریابند.

هدیه نمایشگاهی

ارائه محصولات خود مجموعه برای شرکت‌های خدماتی میسر نیست. از طرفی استفاده از هدیه نمایشگاهی یک ضرورت برشمرده می‌شود. از این رو این افراد ناچار به تهیه محصولاتی خواهند بود. محصولاتی نظیر خودکار و یا لیوان‌های تبلیغاتی. نکته‌ای که راجع به این محصولات وجود دارد این است که قابلیت درج لوگو و اطلاعات مجموعه روی آن‌ها وجود دارد.

هدیه نمایشگاهی که ما استفاده می‌کنیم با نوع بازدید کننده ارتباط مستقیمی دارد. گاهی بازدید کنندگان ما افراد عادی هستند. در این صورت استفاده از محصولاتی نظیر خودکار و یا دفترچه قابل قبول است. گاهی نیز بازدید کنندگان از نمایشگاه مدیران ارشد، پزشکان، مهندسان یا افرادی از این قبیل هستند. در نتیجه هدایایی که به این افراد ارائه می‌شود باید متفاوت باشد.

اگر بازدید کنندگان ما افرادی باشند که از جایگاه والایی برخوردارند، مجبور به استفاده از هدیه نمایشگاهی ویژه و خاص خواهیم بود. طبیعتاً این هدایای از ارزش مالی نسبتاً بالاتری نیز برخوردارند. زیرا باید نشانگر ارزشی که مجموعه برای مخاطب هدف قایل است باشند و این ارزش و احترام تا حدی وابسته به ارزش مادی هدیه خواهد بود.

هدیه نمایشگاهی

در نهایت باید بدانیم حضور در نمایشگاه امری ضروری است که باید برای آن برنامه ریزی شود. از طرفی ممکن است ما نیاز به تهیه هدیه نمایشگاهی داشته باشیم. در این صورت باید هدف گذاری مناسب به انضمام بررسی جامعه هدف خود، بهترین هدیه را تهیه کنیم.

سایر مقالات

نظرات کاربران (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *