آرا هنر فاخر ایرانی

هنر فاخر ایرانی هدیه دهیم

هدیه نفیس

:به اشتراک بگذارید

گاهاً مکن است قصد ارائه هدیه تبلیغاتی و سازمانی داشته باشیم تا از همراهان تجاری خود تشکر کنیم. همچنین مقیاس مراودات تجاری دو مجموعه بالا است. در این صورت نمی‌توانیم هر نوع هدیه‌ای ارائه دهیم. ناگزیر به تهیه هدیه نفیس خواهیم بود. در این نوشتار به بررسی یک هدیه نفیس مناسب می‌پردازیم. همچنین توضیحاتی از فعالیت آرا و هدایای نفیس تولید شده در این مجموعه ارائه می‌کنیم.

هدیه نفیس چیست؟

نفیس، گرانبها، لوکس و ارزشمند از جمله معانی واژه نفیس هستند. این معانی به وضوح نشان می‌دهند نفیس بودن دو جنبه دارد. جنبه اول مادی است. محصولاتی که از نظر مادی قیمت بالایی دارند را می‌توان با صفت نفیس تعریف کنیم. هر چه محصول خریداری شده گران قیمت‌تر باشد، نفیس تر نیز خواهد بود. همچنین هرچه ارزان‌تر باشد از میزان نفیس بودن آن کاسته می‌شود.

جنبه دوم مفهوم معنوی نفیس است. گاهی محصولی از نظر مادی ارزش کمی دارد. اما به پشتوانه‌ی عقبه معنوی آن، ارزشمند و گرانبها است. برای مثال شما یک قاب عکس قدیمی از گذشته دارید. اگر بخواهید از نظر مادی آن را ارزش گذاری کنید احتمالا کاملاً بی ارزش خواهد بود. اما شما درک نسبتا خوبی از ارزش معنوی آن محصول دارید. پس این کالا برای شما بسیار ارزشمند و نفیس است.

هدیه نفیس

مفهوم نفیس همانند خیلی از مفاهیم دیگر نسبی است. ب عنوان مثال کالایی برای شما فاقد ارزش است. اما ممکن است همان کالا برای فرد دیگری بسیار ارزشمند باشد. با در نظر گرفتن این نکته باید برای تهیه هدیه نفیس تلاش کنیم. چرا که هدیه ما باید از نظر مخاطب ارزشمند باشد و نه از نظر خودمان.

مخاطبان ما برای ارائه هدیه نفیس

گفتیم که ممکن است قصد تهیه هدایای تبلیغاتی را داشته باشیم. همچنین مخاطبان ما برای ارائه این هدایا مدیران ارشد و رئیسان مجموعه‌های مختلف باشند. گاهی پیش می‌آید که مراودات ما با مجموعه مخاطب آنقدر بالا است که برای قدردانی از آنان مجبور به تهیه یک هدیه نفیس خواهیم بود.

هدیه نفیس

به عنوان مثال یک شرکت تجاری بازرگانی را در نظر بگیرید. این شرکت کالایی را به خارج از کشور صادر می‌کند. همچنین طرف خارجی سالانه میزانی زیادی خرید از آن دارد. مقیاس همکاری این دو مجموعه آنقدر بالا است که برای قدردانی از حسن همکاری، شرکت صادر کننده نمی‌تواند یک هدیه معمولی و پیش پا افتاده ارائه کند. این مجموعه باید هدیه‌ای نفیس تهیه کند تا بتواند ارزش این همکاری را به مخاطب خارجی نشان دهد.

هدایای نفیس تولید شده در آرا

مجموعه آرا چندی است در زمینه تهیه و تولید هدایای تبلیغاتی و سازمانی فعالیت می‌کند. یکی از اهداف این مجموعه تولید هدیه نفیس تبلیغاتی و مدیریتی است. تمرکز این مجموعه بر تهیه هدایایی است تا بتواند همه‌ی نیازهای مخاطبان را برطرف سازد. خواه این نیاز تهیه یک هدی ارزان و زیبا باشد و یا یک هدیه نفیس و لوکس.

ما با تکیه بر محصولات داخلی و هنر اصیل ایرانی که با نام صنایع دستی شناخته می‌شوند پا در این مسیر نهاده‌ایم. ویژگی بارز این محصولات نیز زیبایی چشمگیر آن‌ها است. از طرفی تنوع دسته بندی‌های صنایع دستی بسیار زیاد است. این گستره باعث می‌شود که بازه قیمتی آن‌ها نیز بزرگ باشد و در برگیرنده محصولات ارزان قیمت و همچنی گران قیمت و نفیس باشد.

سایر مقالات

نظرات کاربران (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *