آرا هنر فاخر ایرانی

هنر فاخر ایرانی هدیه دهیم

هدیه مناسبتی

:به اشتراک بگذارید

در اقصا نقاط جهان در طول سال روزهای متعددی وجود دارد که یاد آور رویداد خاصی است. رویدادهایی از قبیل عیدهای مذهبی، روزهای نامبارک و شوم، بزرگداشت‌ها و غیره. هر کدام از این رویدادها مراسم ویژه و خاص خود را دارند. برخی از آن‌ها هدیه مناسبتی مخصوص به خود را نیز دارند. در این مقاله به بررسی برخی مراسمات و آیین‌های مهم پرداخته و توضیحات بیشتری درباره هدیه تبلیغاتی و مناسبتی به شما ارائه خواهیم داد.

مراسمات و جشن‌ها

اگر صفحات تقویم را ورق بزنید، کمتر روزهایی را پیدا می‌کنید که یاد آور رویدادی مهم نباشد. روز طبیعت، روز جهانی زن، روز جهانی کارگر، روز پزشک و بزرگداشت‌هایی از این قبیل. بعضی از این تواریخ مهم برای گروه خاصی از مردم اهمیت دارند. برای مثال روز بزرگداشت مهندس برای مهندسین مهم‌تر از سایر اقشار جامعه است. برخی دیگر نیز برای عموم مردم حائز اهمیت اند. به عنوان مثال روز مرد، عید نوروز، شب یلدا و مراسماتی از این قسم.

هدیه تبلیغاتی

عید نوروز و یلدا جز مراسمات ملی ما هستند. گاهی اتفاقات جهانی مهمی نیز رقم زده می‌شوند که موجب می‌شوند بزرگداشت‌های مهم جهانی نیز در تقویم گنجانده شود. برای مثال روز جهانی کارگر و یا روز جهانی زن.

جایگاه هدیه در جشن‌ها و مراسمات

بسیاری از مناسبت‌های مهم به نوعی جشن و یا عید هستند که در آن روزها مردم به شادی می‌پردازند. به عنوان مثال عید نوروز. این مناسبت علاوه بر مراسمات ویژه، هدیه مناسبتی خاص خود را نیز دارد. گاه ممکن است این هدیه عیدی باشد که کوچکترها از بزرگترها دریافت می‌کنند. گاهی نیز یک هدیه مناسبتی سازمانی است که از طرف شرکت و مجموعه‌ای دریافت می‌شود. در هر صورت نکته‌ای که برای ما اهمیت دارد جایگاه ویژه هدیه در این مناسبت‌ها است. ما با هدیه دادن در حقیقت شادی‌ای که از این جشن‌ها دریافت کرده‎‌ایم را با دیگران تقسیم می‌کنیم. از این رو هدیه مناسبتی جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ و سنت ایرانی و همچنین جهانی دارد.

انواع هدیه مناسبتی

هدایای مناسبتی انواع مختلفی دارند. گاهی شما می‌توانید به عنوان هدیه مناسبتی یک کالای کاربردی هدیه دهید. برای مثل روز مرد است و شما هدیه‌ای کاربردی به پدر و یا برادر خود می‌دهید. قبل تهیه هدیه تصمیم می‌گیرید که چه هدیه‌ای مناسب مخاطب شما است. برای مثال شما می‌دانید که برادرتان به کوهنوردی علاقه‌مند است. از این رو هدیه‌ای تهیه می‌کنید که مرتبط با موضوع کوهنوردی باشد. این هدیه می‌تواند از نظر مخاطب شما مورد قبول واقع شود.

گاهی نیز مناسبتی در پیش دارید که آیین و مراسم خاص خود را دارد. برای مثال نوروز. شما می‌توانید بدین منظور از یک هدیه مرتبط با موضوع نوروز استفاده کنید. نوروز همواره یاد آور سفره هفت سین برای ما است. شما می‌توانید چند ظرف سفالی نقاشی شده به عنوان هدیه نوروز ارائه دهید. کاربرد این ظروف نیز جایگاه سین‌های سفره هفت سین است. این ست سفال، یک هدیه مناسبتی عالی برای نوروز بر شمرده می‌شود.

هدیه تبلیغاتی

در طول سال مناسبت‌های مختلفی وجود دارد. از طرفی بسیاری از مجموعه‌ها و سازمان‌ها به مناسبت این جشن‌ها هدایایی تهیه می‌کنند تا به اعضای سازمان خود و یا مجموعه‌هایی که با آن‌ها کار میکنند، ارائه دهند.

سایر مقالات

نظرات کاربران (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *