هنر فاخر ایرانی هدیه دهیم

هدایای صنایع دستی ، کهن‌ترین نوع هدیه

:به اشتراک بگذارید

چندی است که صنایع دستی مجدد جایگاه خود را در زندگی مردم بازیافته است. گسترش نفوذ این محصولات چشم نواز تا آنجا پیش رفته که برخی نیز از هدایای صنایع دستی به عنوان هدایای تبلیغاتی و سازمانی استفاده می‌کنند.

صنایع دستی از اولین اقسام هدیه بود که بشر آن را به عزیزان خود ارائه کرد. کوزه‌های سفالی و ظروف نقره و طلا نمونه‌هایی از آن‌ها است. البته کاربرد صنایع دستی در روزگاران قدیم با حال حاضر کاملا متفاوت بوده است. در زمان های گذشته این کالاها همگی کاربرد مصرفی داشتند. به بیان بهتر کمتر به عنوان یک شی زینتی مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

ویژگی‌های هدایای صنایع دستی

صنایع دستی ایرانی ویژگی‌هایی دارند ک باعث می‌شود یک کالای کاملا مناسب برای هدیه دادن باشد. نخستین ویژگی تنوع این محصولات است. صنایع دستی ایرانی تنوع بی‌نظیری دارند. تعدد این محصولات به بیش از چهارصد نوع می‌رسد. با توجه به این که در گذشته این محصولات کاملا کاربردی بوده‌اند، محصولات هر اقلیم و آب و هوا با مناطق دیگر کاملا متفاوت است. برای مثال د مناطقی که کویری هستند حصیر بافی رواج پیدا کرد و در مناطقی که سنگ های فیروزه به وفور یافت می‌شود صنعت فیروزه گری و فیروزه کوبی پا به عرصه ظهور نهادند.

هدایای صنایع دستی

سفالگری، قلم زنی، ملیله کاری، گلیم بافی، حصیر بافی و میناکاری تنها بخش کوچکی از این هنرهای زیبا هستند.

ویژگی دومی که این محصولات دارند طرح ها و شکل های مختلف و متفاوت آنها است. یک نمونه بارز و مشخص برای دریافت این زیبایی ظروف میناکاری است. شما ممکن است گلدان های مختلف از جنس‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت دیده باشید. اما هیچ کدام از آنها از نظر زیبایی توان رقابت با یک گلدان میناکاری شده را ندارند. رنگ بندی زیبا، ظرافت در شکل و از همه مهمتر طرح‌هایی که به دست استادان چیره دست روی آن‌ها نقش بسته ، این کالا را از سایر هم نوعان خود متمایز می‌کند.

چرا صنایع دستی هدیه دهیم

مهمترین عاملی که باعث می‌شود هدایای صنایع دستی را به عنوان هدیه مناسب انتخاب کنیم، زیبایی و ظرافت بی‌نظیر این محصولات است. صنایع دستی ایران تقریباً از نظر همه‌ی انسان‌ها محصولاتی جذاب هستند. از طرفی هدایای صنایع دستی آنقدر تنوع دارند که حداقل یکی از آنها مورد پسند هر فردی واقع شود.

صنایع دستی بخشی از فرهنگ و تاریخ ایران زمین است. هر کدام از انواع صنایع دستی تاریخچه خاص خود را دارند و جایگاه ویژه‌ای در ایران باستان داشتند. روزگاری تجار و بازرگانان از جای جای جهان برای تهیه این محصولات به ایران می‌آمدند. بدین ترتیب سوغات باستانی ایران به همه‌ی نقاط جهان راه یافت و در همه‌ی کشورها جایگاه خود را پیدا کرد.

هدایای صنایع دستی

نکته بعدی که باید به آن توجه داشت ضرورت استفاده از این محصولات است. این کار باعث می‌شود این صنعت غنی و تاریخی زنده بماند. هزاران سال است که استادکاران این هنر زیبا دانش، تجربه و مهارت خود را نسل به نسل به آیندگان منتقل می‌کنند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و صنعتی شدن کشورها، هنرهای این چنینی کم کم رو به فراموشی هستند. ماشینها جای دست و الگوهای تکراری و آماده جای نقوش متفاوت و زیبا را گرفتند. این صنعتی شدن کاذب، زندگی را یکنواخت و خلاقیت و هنرهای مختلف را از بین خواهد برد.

مجموعه آرا با توجه به جایگاه ویژه صنایع دستی و هنرهای باستانی، و با هدف اعتلای فرهنگ استفاده از صنایع دستی، پا به عرصه تولید هدایای تبلیغاتی با محوریت صنایع دستی گذاشته است. بسته بندی‌های زیبا و طرح‌های شکیل، موجب شده تا هدایای صنایع دستی تولید شده در آرا، جلوه‌ی خاصی داشته باشند. آرا آماده ارائه انواع هدایای تبلیغاتی ب شما عزیزان می‌باشد.

سایر مقالات

نظرات کاربران (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *