آرا هنر فاخر ایرانی

هنر فاخر ایرانی هدیه دهیم

هدیه اختصاصی و نحوه‌ی انتخاب یک هدیه خاص مناسب

:به اشتراک بگذارید

یکی از مسائلی که امروزه برای همه‌ی انسان‌ها آشنا است مسئله‌ی هدیه دادن است. هدیه دادن در واقع به یک فرهنگ رایج در ایران و حتی در سایر کشورهای جهان تبدیل شده است. هنگامی که قصد داریم از کسی قدردانی کنیم و یا حس خوب و علاقه‌ای که نسبت به او داریم را ابراز کنیم، به او هدیه‌ای درخور او ارائه می‌دهیم. البته دلایل مختلف و بسیاری برای هدیه دادن به دیگران وجود دارد. این محصولات می‌توانند هدیه تبلیغاتی ، هدیه تولد، هدیه نوروز و یا غیره باشد. این که برای هر فرد و هر مناسبت هدیه اختصاصی تهیه کنیم اهمیت زیادی دارد.

هنگامی که قصد هدیه دادن داریم باید معیارهای مختلفی را مد نظرمان داشته باشیم. برای مثال هدیه‌ای که شما به برادر خود می‌دهید با هدیه‌ای که به دوستان خود می‌دهید تفاوت زیادی دارد. همچنین شخصیت و ذائقه‌ی مخاطبین شما در تهیه هدیه‌ای که به او می‌دهید اهمیت بسیار زیادی دارد.

اگر قصد دارید هدیه اختصاصی ارائه کنید با ما در خواندن این مقاله همراه باشید تا راهکارهای موثری در انتخاب این دست از هدایا را به شما عزیزان نشان دهیم.

هدایای رایج

اگر سری به مغازه‌ها و فروشگاه‌های کادویی بزنید با انواع و اقسام هدایا مواجه خواهید شد. محصولاتی با قابلیت‌ها و کاربردهای مختلف و متفاوت. هر کدام از این محصولات نیز ویژگی خاصی داشته و از نظر گروهی مورد پسند واقع می‌شود.

یکی از این هدایا جعبه موسیقی یا موزیک باکس است. این محصول زیبا و جذاب با طرح‌ها و نواهای مختلف در بسیاری از فروشگاه‌ها وجود دارد. با توجه به جذابیت‌هایی که برای مخاطبین دارد عده‌ی کثیری از افراد این محصول را به عنوان هدیه تهیه می‌کنند.

هنگامی که از هدایای رایج صحبت می‌کنیم مقصود ما آن دسته از هدایا است که در دسترس همه قرار دارد. به عنوان مثال موزیک باکس هدیه‌ی زیبایی است. اما این محصول آنقدر رایج است که همه می‌توانند از آن تهیه کنند. یکی از تفاوت‌های هدیه اختصاصی و رایج در دسترس بودن آن‌ها است. بدین صورت که هدیه رایج در دسترس همگان بوده. اما هدیه اختصاصی آن چیزی است که نمونه مشابه ندارد و فقط شما از آن بهره می‌برید.

ایراد هدایای رایج

گاهی شرکت‎‌ها و مجموعه‌ها قصد ارائه هدایای تبلیغاتی و سازمانی دارند. یکی از اصلی ترین چالش‌های این مجموعه‌ها انتخاب هدیه مناسب است. هدیه مناسب اینجا به معنای هدیه‌ای است که از سور مخاطب مورد قبول واقع شود. برای این مقبولیت باید سلیقه مخاطبین مختلف را در نظر بگیریم. این امر نیز بسیار دشوار بوده و چالش های خاص خود را دارد.

مجموعه‌ها برای عبور از این دشواری به هدایایی روی می‌آورند که مورد پسند همگان واقع شود. برای مثال از ماگ‌ها و فلش مموری تبلیغاتی استفاده می‌کنند. استفاده از این محصولات از این جهت که برای همه ضروری است مزیت خود را دارد.

اما نکته‌ای که درباره استفاده از این محصولات وجود دارد فراگیر بودن آن‌ها است. امروزه راهکار اصلی همه‌ی مجموعه‌ها برای ارائه هدیه سازمانی، تهیه همین محصولات است. سالیانه مناسبت‌های متنوعی وجود دارد که مجموعه‌ها را به تهیه هدیه تبلیغاتی وا می‌دارد. اگر مجموعه‌ای از هدیه اختصاصی استفاده نکند و همیشه از این نوع محصولات استفاده کند به مرور زمان جذابیت خود را از دست می‌دهد. چرا که هیچ کس علاقه به دریافت هدایای تکراری ندارد.

ازاین رو مجموعه‌ها باید راهکار دشوارتر، یعنی تهیه هدیه اختصاصی را برگزینند. این روش موجب می‌شوند تا مخاطب دائماً هدایای متفاوتی دریافت کند که هرکدام جذابیت و کاربرد خاص خود را دارند. محصولاتی که تنها و تنها مختص مجموعه شما است و هیچکس نمی‌تواند ایده مشابه آن را در فروشگاه‌ها بیابد.

شخصی سازی هدیه اختصاصی

گفتیم که برای ایجاد جذابیت بیشتر باید راهکار تهیه هدیه اختصاصی را برگزینید. اما هدیه اختصاصی چه ویژگی هایی دارد؟

اولین نکته در تهیه یک هدیه اختصاصی ایده پردازی برای تهیه آن است. برای مثال اگر سری به بسته‌های ترکیبی ما بزنید بسته شهد شیرین را خواهید دید. این بسته به سفارش مجموعه آپ طراحی شده است. در این هدیه سه نوع عسل به همراه کنجد و گردوی دنده شده در بسته بندی زیبایی قرار داده شده است. این هدیه اختصاصی تجربه‌ای جدید از دریافت یک هدیه جذاب را به مخاطب خواهد داد و لذت دریافت این نوع هدیه مدت بیشتری در اذهان مخاطبینتان ثبت خواهد شد.

دومین نکته که در تهیه یک هدیه اختصاصی حائز اهمیت است، بسته بندی آن محصول می‌باشد. امروزه اقسام مختلف بسته‌ها و جعبه‌ها در انواع و اندازه‌های گوناگون در دسترس همگان قرار گرفته است. بسته‌هایی با طرح‌ها و رنگ‌های زیبا و جذاب. اما علاوه بر این طرح‌ها، شما می‌توانید ایده و طرح خود را برای بسته بندی هدیه‌تان اجرا کنید. برای مثال در بسته بندی با رنگ سازمانی شما و به همراه لوگوی شرکت شما روی جعبه صورت گیرد.

مواردی که ذکر کردیم برای آشنایی بیشتر شما با مزایای هدیه دادن و چالش‌های پیش رو در تهیه یک هدیه اختصاصی بود. امیدواریم این مقاله شما را یک گام به مقصودتان نزدیک‌تر کرده باشد و کمکی هر چند کوچک در راستای انتخاب این نوع هدیه بوده باشد.

سایر مقالات

نظرات کاربران (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *