هنر فاخر ایرانی هدیه دهیم

هدایای مدیریتی

:به اشتراک بگذارید

در ادامه نوشته‌های قبلی پیرامون ویژگی ها و کاربرد های هدایای تبلیغاتی امروز قصد داریم به موضوع هدایای مدیریتی بپردازیم.

جایگاه مدیریت و نقش مدیر

یکی از اساسی ترین جایگاه ها در هر مجموعه و سازمانی، جایگاه مدیریت است. اصولاً مدیریت اقسام مختلفی دارد. مدیریت مالی، مدیریت پروژه، مدیریت بازرگانی و مدیریت دولتی تنها مثال های محدودی از قسم های مختلف مدیریت به شمار می‌رود. این موضوع تا آنجا اهمیت پیدا کرده است که بالغ بر چند دهه در محیط های آکادمیک به آموزش شیوه های مختلف مدیریت پرداخته می‌شود.

اما تعریف مدیریت چیست؟

مدیریت عبارت است از به کار گیری علم و هنر در هماهنگی و هدایت منابع مالی یا انسانی یا هر دو، در راستای رسیدن به هدف با حداکثر کارایی.

همانطور که گفته شد مدیریت دو بعد علمی و هنری دارد. بعد اول که علمی است عبارت است از فراگیری دانش هماهنگ سازی منابع. بخش دوم هنر پیاده سازی این دانش است. بال علمی مدیریت به واسطه تجربه علمی و عملی کسب می‌شود و به بیان دیگر اکتسابی است. بال دیگر مدیریت که هنر است اما تا حد زیادی یک استعداد ذاتی است که در بعضی افراد بیشتر و در برخی دیگر کم رنگ تر است.

با توجه به توضیحاتی که بیان شد مدیر فردی است که دارای هر دو بال علمی و هنری باشد و در یک مجموعه در جایگاه مخصوص مدیریت قرار بگیرد.

مدیر یک مجموعه با قرار دادن افراد در جایگاه مناسب و هماهنگ سازی افراد و وظایف آن‌ها در افزایش بهره وری مجموعه گام برمی‌دارد به بیان دیگر، مدیر یک مجموعه عملکرد آن مجموعه را بهینه سازی می‌کند.

هدایای مدیریتی

پرسش دیگری که به وجود می‌آید این است که مدیران دقیقا چه کاری انجام می‌دهند؟

این سوال را با مثالی ساده جواب می‌دهیم. شغل یک نجار را در نظر بگیرید. نجارها اصولا با ابزار آلات مخصوص و انواع مختلف چوب کار می‌کنند. هر ابزار کاربرد خاص خود را دارد و هر نوع چوب در مواجهه با ابزار رفتار خاص مخصوص به خود را نشان می‌دهد.

کاری که مدیران انجام می‌دهند اما تفاوت زیادی با یک نجار یا شغل های دیگر دارد. مدیران در واقع به جای ابزار با انسان ها کار می‌کنند. از تخصص آنها آگاه شده و هر کدام را در جایگاه مخصوص خود قرار می‌دهند. برنامه‌ی مناسبی برای عملکرد آنها آماده کرده و در نهایی بر آن‌ها نظارت دارند. اما بخش مشکل و مهم مدیریت این است که انسان‌ها رفتار و خصوصیات مختلفی دارند. مدیر در مواجه با هر فرد باید برخوردی متناسب با خصوصیات فرد داشته باشد تا بتوند با وی ارتباط برقرار کند. همین موضوع باعث می‌شود تا مدیریت تبدیل به یکی از مشاغل دشوار گردد.

چرا به مدیران هدایای مدیریتی بدهیم؟

پیش تر درباره‌ی هدایای تبلیغاتی و کاربرد های آن سخن گفتیم. از کاربرد های مهم هدایای تبلیغاتی نشان دادن حسن نیت و علاقه ما به تداوم مراودات با مخاطبانی است که با آن ها همکاری می‌کنیم.

هدایای مدیریتی

مدیر یک مجموعه به عنوان راس آن مجموعه و تصمیم گیرنده ادامه همکاری شما با آن مجموعه است. در واقع تمام ارتباطات شما با یک مجموعه توسط مدیر آن مجموعه است و تصمیم گیرنده اصلی و نهایی او خواهد بود.

از این رو اگر قصد ارائه هدیه تبلیغاتی به مناسبت های مختلف نظیر عید نوروز را دارید باید مدیر آن مجموعه را به عنوان مهم ترین رکن در نظر بگیرید.

هدایای مدیریتی در واقع همان هدایای تبلیغاتی هستند. با این تفاوت که هدایای مدیریتی عموما نفیس و خاص هستند. دلیل این که هدایای مدیریتی باید نفیس باشند هم تقریبا بر هیچ کس پوشیده نیست. چرا که این قسم هدایا باید در شان جایگاه مدیریت باشد.

اکنون شما درک بهتری از هدایای مدیریتی و جایگاه و وظایف یک مدیر دارید و بهتر می‌توانید یک هدیه مدیریتی مناسب را انتخاب کنید.

ویژگی‌های هدایای مدیریتی

در مرحله اول باید مدیران را هدف خود قرار دهید. در واقع، در گام ابتدایی باید هدایای مدیریتی متناسب آن ها را آماده کنید.

هدایای مدیریتی

اگر تجربه هدیه دادن به افراد مختلف را داشته باشید، به خوبی می‌دانید متناسب با جایگاه او، هدایای شما نیز باید با آن جایگاه تناسب داشته باشد. اولین تناسبی که می‌توان بین هدیه و مخاطب برقرار کرد، ارزش هدیه و جایگاه آن فرد است. اگر شما قصد ارائه هدیه به مدیران مجموعه را داشته باشید، حتماً باید سعی کنید که از هدایای نفیس و ارزنده‌ای استفاده کنید.

دومین تناسبی که باید مد نظر داشته باشیم ویژگی‌ها و خصوصیات فردی مخاطب با کاربرد هدیه است. برای مثال هیچگاه به فردی که هیچگونه علاقه‌ای به کوه نوردی ندارد، یک کوله پشتی مخصوص کوه نوردی ارائه نمی‌کنید. مسئله‌ای که باید در نظر داشته باشیم ویژگی‌های فردی مخاطب ما و علایق اوست. با توجه به این مقولات می‌توانیم هدایای مدیریتی مناسب و مورد علاقه او را تهیه کنیم.

مجموعه آرا به عنوان پیشگام در تهیه هدایای تبلیغاتی نفیس آماده ارائه بهترین و نفیس ترین هدایای مدیریتی به شما عزیزان می‌باشد. جهت مشاهده خلاقانه‌ترین هدایای مدیریتی متناسب با فرهنگ و ذائقه ایرانی از محصولات وبسایت دیدن فرمایید.

سایر مقالات

نظرات کاربران (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *