آرا هنر فاخر ایرانی

هنر فاخر ایرانی هدیه دهیم

هدایای ماندگار چه ویژگی‌هایی باید داشته‌باشد؟

:به اشتراک بگذارید

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها، برای افرادی که قصد تهیه هدایای تبلیغاتی دارند همواره انتخاب هدایای ماندگار و به یاد ماندنی است. طبیعی است که هر یک از ما که هدیه می‌دهیم انتظار داشته باشیم تا هدیه ما در ذهن و زندگی فرد کاربردی بوده و همچنین برای او ماندگار و به یاد ماندنی باشد. حال می‌خواهیم بیشتر به مساله هدایای ماندگار پرداخته تا در مواقع ضروری بتوانیم بهترین هدیه تبلیغاتی ماندگار را تهیه کنیم تا تاثیرگذاری ماندگاری در اذهان مخاطبینمان داشته باشیم.

هدایای ماندگار چه ویژگی‌هایی دارند؟

واژه ماندگار در لغت نامه دهخدا به معنی کسی یا چیزی است که در جایی اقامت یا بقای طولانی و دائمی داشته باشد. ماندگار همچنین هم معنی واژگان پایدار و با دوام است. این واژه همچنین از نظر معنی مقابل واژگان فانی و رفتنی است.

هدایای ماندگار در واقع به هدایایی اطلاق می‌شود که در طول زمان برای فرد هدیه گیرنده باقی بماند و در طول زمان دچار کاهش و تغییر محسوس نشوند. این باقی ماندن تعابیر مختلفی دارد. یکی از تعابیر این است که آن هدیه مصرفی نباشد. مثلا اگر شما یک جعبه شکلات به فردی هدیه دهید، انتظار نمی‌رود که فرد آن را مصرف نکند و به کناری بگذارد تا برایش باقی بماند. بنابراین ماندگار بودن به نحوی متضاد مصرفی بودن خواهد بود و کالای مصرفی عموما کالایی ماندگار نخواهد بود.

دومین تعبیر این است که هدیه شما در طول زمان زوال یا فساد نداشته باشد. همان جعبه شکلات را در نظر بگیرید. اگر فرد آن را مصرف نکند، پس از مدت کوتاهی هدیه شما مبتلا به فساد و تخریب شده و خصوصیات جذابش را از دست داده و دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

تعبیر سوم این است که هدیه شما با گذشت زمان کاربرد خود را از دست ندهد. برای مثال یک تلفن همراه، هدیه نسبتاً خوب و چشمگیری است. اما پس از گذشت زمانی کوتاه، و با به روز رسانی برنامه‌‌های مختلف دیجیتالی دیگر کاربرد قبل را نخواهد داشت و روز به روز کاربرد خود را از دست خواهد داد و حتی بعد از مدتی به دلیل فاصله گرفتن از تکنولوژی روز و مشکلات حاصل از آن مایه رنج و عذابتان خواهد بود. این گونه از چرخه استفاده فرد خارج شده و به یک شی بلااستفاده تبدیل خواهد شد. بنابراین باید چرخه‌ی مصرف یک محصول را باید در انتخاب هدیه‌ی ماندگار مد نظر قرار داد.

تعبیر بعدی که برای تهیه هدایای ماندگار نیاز است بدانیم میزان فرسودگی هدیه شما با استمرار استفاده از آن است. یک کیف پول چرم نه کالایی است که در طول زمان مصرف شده و تمام شود، نه فساد و زوال دارد و نه در طول زمان کاربرد خود را از دست می‌دهد. اما با گذشت زمان و استفاده مستمر از آن دچار پوسیدگی و خرابی شده‌است و ممکن است از بین برود. البته مدت زمان استفاده از یک کیف پول نسبتاً زیاد است، اما خب نمی‌توان گفت که این کاربرد همیشگی است.

حتماً تا به حال به آلبوم‌های قدیمی خانوادگی سر زده اید. قدمت برخی از آلبوم‌های عکس قدیمی به بیش از یک قرن نیز ممکن است رسیده باشد. همچنین طول عمر برخی تابلوهای نقاشی ممکن است به چند سده نیز برسد. یک قاب عکس کوچک ممکن است از نظر مالی ارزش چندانی نداشته باشد. اما این هدیه می‌تواند ماندگار باشد و همین باعث می‌شود که ارزش معنوی والایی پیدا کند.

همچنین شما ممکن است ظرفی را دیده باشید که در یک خانواده از گذشتگان دور دست به دست به فرزندان منتقل شده باشد. گذشت زمان این کالاها را از بین نبرده و همواره باقی مانده‌اند. و به عنوان یک میراث خانوادگی کاربرد پیدا کرده‌است.

نمونه هایی که مثال زدیم می‌تواند الگوهای بسیار مناسبی باشد برای افرادی که قصد ارائه هدایای ماندگار دارند. اگر هدیه‌ای که شما انتخاب می‌کنید کالایی زینتی باشد و فرد از داشتن آن احساس خشنودی کند حتما ماندگاری طولانی خواهد داشت.

حال اگر یک قاب زیبا، یک گلدان سفالی میناکاری شده و یا کالاهایی از این قبیل را به عنوان هدیه ماندگار انتخاب کرده اید باید بدانید که تصمیم شما کاملا صحیح بوده است.

هدایای ماندگار

اما ماندگار بودن یک هدیه ممکن است تنها هدف شما نباشد. شما می‌توانید همزمان معیارهای مختلف دیگری را مدنظر قرار داده و آن‌ها را نیز دنبال کنید. برای مثال هدیه‌ای بدهید که هم ماندگار باشد و هم جذاب. در این صورت شما می‌توانید ایده جدیدی را در تهیه هدیه مد نظرتان به کار ببرید و اینگونه هدایای ماندگار جذابی را به وجود آورید.

مجموعه آرا و هدایای ماندگار تبلیغاتی

هدایای ماندگار

آرا همواره سعی کرده تا با توجه به نیازهای شما در مسیر تهیه و تولید هدایای ماندگار گام بردارد. از این رو با به کارگیری صنایع دستی اصیل ایرانی که محصولاتی با کیفیت بسیار بالا و زیبایی خیره کننده هستند، هدایای تبلیغاتی متفاوتی را برای شما عزیزان آماده به ارائه کرده است. مجموعه آرا همچنین با به کارگیری ایده های خلاقانه و جذاب، هدایایی را به ارمغان آورده تا بتواند نیازها و هدف‌های مختلف شما را از هدایای تبلیغاتی برآورده سازد.

سایر مقالات

نظرات کاربران (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *