آرا هنر فاخر ایرانی

هنر فاخر ایرانی هدیه دهیم

هدایای روز معلم و پیشنهادهایی خاص برای این روز

:به اشتراک بگذارید

احتمالا بدانید که دوازدهم اردیبهشت هر سال به مناسبت تجلیل از زحمات معلم‌ها و اساتید این روز را به عنوان روز معلم نام‌گذاری کرده‌اند. یکی از دغدغه‌های شیرین اما پر‌زحمت دانش‌آموزان، اولیا و مدیران مراکز آموزش انتخاب هدایای روز معلم است. تا بتوان ازین طریق از زحمات جبران ناپذیر آنان تا حدی تجلیل کرد. از طرفی مدیران سازمانی و آموزشی و همچنین سایر مجموعه‌ها می‌توانند با انتخاب هدایای سازمانی مناسب برای معلمین توجه خود به این قشر و تجلیل از فرهنگ آموختن را نشان دهند. بنابراین انتخاب هدیه مناسبی که از دید آنها باارزش باشد و در یادشان باقی بماند اهمیت ویژه‌ای دارد.

هدایای روز معلم

یکی از پرسش‌های متداول که در نزدیکی این ایام به ذهن دانش‌آموزان و اولیا و مدیران خطور می‌کند این است که چه هدیه‌ای برای معلمان مناسب است. پاسخ به این سوال با توجه به فرد انتخاب‌کننده متفاوت خواهد بود. البته باید توجه داشت که معلمین از شاگردان خود توقعی برای انتخاب هدیه ندارند اما انتخاب یک هدیه‌ی باارزش معنوی برای روز معلم می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. مثل یک نامه قدردانی به همراه گل.

پیشنهادهای هدایای روز معلم:

حال ما در متن پایین چند پیشنهاد کلی برای هدایای روز معلم ارایه می‌کنیم تا شما با توجه به شرایط خود بهترین انتخاب را برای معلمینتان داشته باشید. البته توجه داشته باشید این ایده‌ها کلی بوده و اگر شما با توجه به چیزی که از مخاطبتان دیده‌اید انتخاب خاصی مد نظر دارید به سراغ آن بروید زیرا هدایای شخصی همواره از ارزش بالاتری برخوردارند اگرچه که دیدن این لیست بی راه نیست:

نامه و کارت پستال :

یک هدیه باارزش الزاما دارای ارزش مادی بالایی نیست. یک نامه و یا کارت پستال با متنی که از صمیم قلب نوشته شده باشد از باارزشترین هدایاست. البته همراه‌سازی آن با سایر انواع هدایا می‌تواند بر اثرگذاری آن بیفزاید.

گل :

یکی از هدایای مرسوم در هر مناسبتی گل است. این هدیه نیز به واسطه زیبایی و لطافتی که دارد می‌تواند تاثیرگذاری احساسی بالایی داشته باشد. البته ترکیب آن با سایر هدایا می‌تواند تاثیرگذاری آن را چند برابر کند. از طرفی باید توجه داشت که گل هدیه ماندگاری نیست و بنابراین در درازمدت تاثیرچندانی نخواهد داشت.

هدایای روز معلم گل

عطر و ادکلن :

انتخاب عطر و ادکلن یک ایده هوشمندانه و کاربردی برای هدایای روز معلم است. این هدیه خوشبو با توجه به کاربردی که دارد می‌تواند برای مدت طولانی مورد استفاده و پسند مخاطب شما قرار بگیرد.

هدایای روز معلم عطر

ست روان نویس و خودکار :

با توجه به نوع فعالیت معلمین این هدیه میتواند یک هدیه پرکاربرد و نفیس برای آن‌ها باشد و توجه آن ها را به مدت طولانی به سمت هدایای شما جلب کند.

کیف پول :

این روزها تقریبا همه افراد نیاز به کیف پول دارند. انتخاب یک کیف پول مناسب به عنوان هدیه علاوه براینکه می‌تواند آن‌ها را خوشحال کند یک هدیه کاربردی و زیبا برای آنها باشد. استفاده از کیف پول‌هایی با محوریت صنایع دستی مثل کیف پول نمدی می‌تواند خاص بودن و ارزش معنوی شما را چند برابر سازد.

هدایای روز معلم کیف پول

رومیزی ترمه :

یک انتخاب مناسب و زیبا برای کسانی‌که دوست دارن صنایع دستی ایرانی هدیه دهند. ترمه علاوه بر ارزش ذاتی خود زیبایی منحصر به فردی به خانه‌های معلمانتان خواهد داد.

هدایای روز معلم ترمه

گلدان نفیس :

یکی از انتخاب‌های نفیس برای هدیه به معلمان می‌تواند گلدان صنایع دستی مثل خاتم‌کاری، میناکاری و مس و پرداز باشد. این هدیه به مخصوص برای مدیران مجموعه‌ها که قصد تجلیل از معلمان خود را دارند می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

هدایای روز معلم گلدان

ظرف و لیوان :

این گونه محصولات نیز با توجه به زیبایی و کاربردشان یکی از دسته هدایای محبوب مخصوص روز معلم هستند. اگر در انتخاب این نوع ظروف توجه صنایع دستی اصیل ایرانی داشته باشید بر ارزش و خاص بودن و تاثیر گذاری آن خواهید افزود.

هدایای روز معلم ست فنجان

کتاب :

چه هدیه‌ای بهتر از کتاب به کسانی که به ما خواندن و نوشتن و فکر کردن آموختند. انتخاب درست این هدیه می‌تواند از آن یک هدیه ارزشمند بدل سازد البته باید توجه داشته باشید که مطمئن شوید کتابی که هدیه می‌دهید تکراری نباشد.

هدایای روز معلم کتاب

هدایای خلاقانه و دست‌ساز :

این نوع هدایا به دلیل خلاقیتی که در آن‌ها به کار رفته دارای ارزش معنوی بسیار بالایی برای مخاطبتان خواهند بود و مدتها شما را در یاد آنها نگه خواهد داشت. البته لزومی ندارد این هدایا را از بیرون تهیه کنید کمی هنر و خلاقیت از سمت شما می‌تواند هدایایی زیبا و به یاد ماندنی را برای آنها خلق کند.

هدایای روز معلم ترسل

سایر مقالات

نظرات کاربران (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *