آرا هنر فاخر ایرانی

هنر فاخر ایرانی هدیه دهیم

هدایای خاص ، هدایایی برای افراد خاص

:به اشتراک بگذارید

همه‌ی ما در زندگی روزمره از انواع مختلف هدیه استفاده می‌کنیم. برخی افراد از این هدایا برای خشنود کردن آشنایان به مناسبت‌های مختلف استفاده می‌کنند. برخی نیز در جایگاه مدیریتی قرار دارند و از این محصولات به عنوان هدایای تبلیغاتی استفاده می‌کنند. در نتیجه، کم و بیش، همه‌ی ما از این هدیه‌ها استفاده می‌کنیم. نکته‌ای که برای همه‌ی ما حائز اهمیت است، ارائه هدایای خاص می‌باشد.

عبارت هدایای خاص به نظر نوعی کلی گویی می‌آید. اما در حقیقت این هدایا ویژگی‌های مشخصی دارند. به همین خاطر نمی‌توان هر هدیه‌ای را خاص خواند.

کلمه خاص به معنی ویژه و برگزیده است. از طرفی خاص مفهوم مقابل عام را دارد. در واقع خاص منصوب به فرد یا افراد محدود می‌شود. اما عام در معرض عمومیت قرار می‌گیرد.

چرا قصد داریم هدایای خاص ارائه کنیم؟

هدیه دادن نمودی از ارائه احساسات خوش به یک فرد است. در این بین، هم هدیه دهنده و هم گیرنده آن نوعی احساس شادمانی کسب می‌کنند. از طرفی هدیه دادن همواره مناسبتی دارد. خواه این مناسبت روزی در تقویم بوده، و یا روزی باشد که برای ما حاوی اهمیت است.

هدیه خاص به افراد خاص داده می‌شود. هنگام هدیه دادن نیز دو مسئله مهم را باید بدانیم. ابتدا این که شما نشان بدهید مخاطب برای شما جایگاه ویژه‌ای دارد. دوم اینکه خود مخاطب نیز این جایگاه را حس کند. از این رو شما با هدیه دادن اهمیت و خاص بودن فرد را مشخص می‌کنید.

هدایای خاص زیبا

ویژگی هدایای خاص

این که هدیه ما یک هدیه خاص باشد، به برداشت مخاطب ما از آن بستگی دارد. از طرفی نوع برداشت او نیز متاثر از خصوصیات هدیه است. فرد هدیه گیرنده با مشاهده هدیه‌اش، کاربردها و ویژگی‌های بارز آن را در می‌یابد.

از سویی نیز ذهن انسان بسیار پیچیده است. ذهن ما در برخورد با همه‌ی افراد، رفتارهایی که از آن‌ها سر می‌زند را مورد بررسی و آنالیز قرار می‌دهد. به بیان ساده‌تر، هر نوع عملی از جانب هر فردی، دلیل و هدف خاصی دارد. ذهن ما هم به دنبال دریافت آن هدف است.

هنگامی که شما هدیه می‌دهید، ذهن به بررسی چند فاکتور می‌پردازد. ابتدا این که مناسبت آن هدیه چیست. همچنین ارتباط خودش با آن مناسبت چه چیزی می‌تواند باشد. از طرف دیگر ظاهر و کاربرد هدیه مورد بررسی ذهن قرار می‌گیرد. دلیلش این است که شما برای تهیه آن محصول، ویژگی‌های فردی او را مورد توجه قرار داده‌اید.

صحبت‌هایی که می‌توان پیرامون مسئله روانشناسی هدیه دادن کرد بسیار پیچیده و مفصل است. از طرفی نیاز به داشتن اطلاعات کافی در زمینه روانشناسی و روانکاوی دارد. پس ما کند و کاو این موضوع را همینجا متوقف کرده و به بیان ویژگی‌های هدایای خاص می‌پردازیم.

ماندگاری در ذهن

هدیه‌ای که شما می‌دهید باید موجب شود در ذهن او ماندگار شوید. این موردبه طور مستقیم با هدیه‌ای که شما می‌دهید ارتباط دارد. به طور مثال اگر از یک گل طبیعی به عنوان هدیه استفاده کنید، پس از چند روز خشک شده و دیگر برای مخاطبتان کاربردی نخواهد داشت. ناچار هدیه شما به یک زباله تبدیل خواهد شد. پیشنهاد ما استفاده از محصولات زینتی است که ماندگاری بالایی دارند.

ایجاد تنوع در فضای فکری و محیطی مخاطب شما

حتماً پیش آمده که شما قصد هدیه دادن به فردی را داشته باشید که به شدت درگیر مسائل کاری است. در این صورت برای ارائه هدایای خاص، می‌توانید از محصولی استفاده کنید که حتی برای چند ثانیه، مشغلولیت‌های فکری او را برطرف سازد. برای مثال به یک مهندس عمران که دائماً در حال محاسبات مهندسی و نظارت است، یک بسته حاوی فلاسک و لیوان و چند دمنوش آرام‌بخش هدیه دهید. این هدیه باعث فراغت او از فضای خشک کاری خواهد شد.

هدایای خاص مهندس

بسته بندی جذاب

هدیه شما باید از هر جهت زیبا باشد. هدایای خاص بسته بندی‌های معمولی ندارند. در این بسته بندی‌ها باید جذاب‌ترین ایده‌ها و رنگ بندی‌ها استفاده شده باشد تا بتواند مورد توجه مخاطبین قرار گیرد. از طرفی ارتباط مستقیمی بین بسته‌بندی و محصول درون آن وجود داشت. شما هیچگاه یک کالای نفیس را در بسته بندی ساده قرار نمی‌دهید.

همه‌ی ما سلایق و تمایلات خاص خود را داریم. از طرفی دوست داریم هدایای خاص که دیگران برای ما تهیه می‌کنند. مطابق همین علایق ما باشد. اگر ما پیش زمینه ای از خلقیات مخاطب داشته باشیم، به راحتی می‌توانیم هدیه‌ای تهیه کنیم که هم از نظر او کاربردی باشد، و هم در بر گیرنده علایق و سلیقه او باشد.

سایر مقالات

نظرات کاربران (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *