هنر فاخر ایرانی هدیه دهیم

هدایای تبلیغاتی نفیس

:به اشتراک بگذارید

آرا، ارائه‌دهنده هدایای تبلیغاتی و سازمانی، مقاله پیش رو با عنوان هدایای تبلیغاتی نفیس برای شما عزیزان آماده به ارائه کرده است.

هدایای تبلیغاتی نفیس چیست؟

معنی عبارت هدایای تبلیغاتی تقریبا بر کسی پوشیده نیست. اما هر هدیه‌ای لزوما نفیس نخواهد بود و نیاز به وجود مشخصات خاص و ویژه‌ای است تا آن را نفیس بدانیم. در لغت نامه دهخدا واژه نفیس به معنی گرانمایه و مرغوب می‌باشد. همچنین هر چیزی که مورد پسند قرار گیرد نفیس خواهد بود. در فرهنگ فارسی معین، کلمه نفیس به معنی قیمتی و نیکو است. سایر لغت‌نامه ها نیز تعاریف مشابهی نظیر ارزشمند و پر بها برای این واژه ارائه داده اند.

با توجه به معانی فوق لغت نفیس دو بار معنایی متفاوت دارد. یکی معنوی و دیگری مادی. نفیس با معنی معنوی می‌تواند هر چیزی باشد که در ذهن مخاطب ما ارزشمند است و به نحوی دارای ارزش معنوی است. همچنین در نظر او حائز اهمیت بوده و توجه ویژه‌ای به آن دارد. بنا بر این تعریف یک کالای نفیس لزومت قیمتی و گرانبها نیست. چرا که می‌تواند با ارزش مادی پایین پدید آورنده حس خوبی در فرد باشد و مورد علاقه و پسند او قرار گیرد.

اگر از بعد مادی به این واژه دقت کنیم، قیمت و ارزش مادی آن مد نظر است. یکی تابلوی قدیمی، اثر نقاشی معروف، یکی ماشین لوکس و مدرن، ظرفی به جا مانده از یکی از دُوَر تاریخی همگی کالا‌های نفیس هستند. در اینجا نفیس بیانگر ارزش مادی این کالاها می‌باشد.

جامعه هدف هدایای نفیس

هدایای تبلیغاتی نفیس عبارتند از هدایایی که به منظور تبلیغات به افرادی که در نظر ما از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند ارائه می‌شود. شاید شما تا به حال به این فکر افتاده باشید که به مدیر عامل مجموعه‌ای که رابطه خوبی با آن دارید به منظور پاسداشت همکاری خوبتان هدیه‌ای بدهید. همینطور سعی می‌کنید هدیه‌ای ارائه دهید که در نظر او ارزشمند باشد. هدایای تبلیغاتی نفیس در اینجا جایگاه ویژه خود را نشان می‌دهند. نفیس با دو تعریف و تعبیر مادی و معنوی.

هدایای تبلیغاتی نفیس

پر واضح است که هدیه شما هرچه نفیس تر باشد از نظر مخاطبتان ارزشمند تر است. در نتیجه او توجه ویژه‌ای به این هدیه گرانبها می‌کند. توجه بیشتر یعنی یادآوری بیشتر و بیشتر شما در ذهن مخاطبتان. و این دقیقا مقصود شماست. ماندن در ذهن و اندیشه این افراد. و فرصتی برای توسعه همکاری‌ای بر پایه دوستی و اعتماد بین مخاطبینتان.

هنر نفیس ایرانی

هنر ایرانی از جمله غنی ترین میراث های تاریخ جهان است. این هنر اقسام مختلفی نظیر معماری، نقاشی، بافندگی، کار روی چوب، فلزکاری، سفالگری و از این قبیل دارد. تنوع این هنر ها به سه هزار گونه می‌رسد که در حدود چهار صد گروه مختلف و گوناگون طبقه بندی شده‌اند.

همانطور که گفتیم هنر ایرانی میراث گرانبهای تاریخ جهان است. اما چگونه؟

برای پاسخ به این سوال مثال فرش ایرانی را در نظر بگیرید. احتمالا نقطه ای روی این کره‌ی خاکی وجود ندارد که آوازه‌ی فرش های نفیس ایرانی به آنجا نرسیده باشد. فرش هایی که حاصل تلاش شبانه روزی هنرمندان ایران زمین است. دستانی که جادویی بی‌بدیل را بر روی دار قالی پیاده کرده و حاصل آن نقشی چشمگیر و دلنواز است. فرش ایرانی تنها نمونه‌ای از این هاست که هرکدام نقطه عطفی در تاریخ تمدن بشری است. حال در نظر بگیرید سه هزار نوع هنر از این قسم با تاریخچه خاص خود در ایران وجود دارد. اکنون شما درک بهتری از هنر نفیس ایرانی دارید.

هدایای تبلیغاتی نفیس

حال در نظر بگیرید هدیه ای که انتخاب می‌کنید از جنس هنر گرانبهای ایرانی باشد. مطمئنا می‌تواند از بهترین انواع هدیه‌ای باشد که مخاطب شما تا به حال دریافت کرده است. از بین انواع این هنرها، صنایع دستی مرسوم کنونی جایگاه ویژه تری دارند. قلمزنی، سفال، میناکاری، ترمه و صنایع دستی از این قبیل، می‌توانند هدایای نفیسی در ذهن مخاطب شما باشند.

آرا، ارائه دهنده‌ی هدایای تبلیغاتی نفیس از جنس صنایع دستی

مجموعه آرا سالهاست که هنر صنایع دستی ایرانی را به عنوان هدایای تبلیغاتی ارائه می‌کند. مشکل عمده‌ای که صنایع دستی ایرانی دارند، این است که بسته بندی شکیل و جذابی که متناسب با این هنر ارزشمند باشد وجود ندارد و همین موضوع دلیل استقبال نامناسب ازین نوع هنر والای ایرانی شده است.

مجموعه آرا با تکیه بر هنر ایرانی و بکارگیری دانش نوین، بسته بندی هایی طراحی کرده که مناسب این هنر زیبا باشد. این بسته بندی ها و الگوهای مورد استفاده در طراحی آنها با محصولاتی که در آنها قرار دارد، همخوانی و قرابت معنایی دارند.

هنر فاخر ایرانی هدیه دهید

 این جمله شعار مجموعه‌ی آرا است که همواره بر آن تاکید کرده است. مجموعه آرا قصد دارد تا با ارائه صنایع دستی به عنوان هدایای تبلیغاتی از این هنر و صنعتگران آن حمایت کند. همچنین با این کار، جایگاه این هنر که امروزه کمی به فراموشی سپرده شده در جامعه زنده خواهد شد.

حال اگر قصد دارید هدایای تبلیغاتی نفیس ارائه کنید، هنر فاخر ایرانی هدیه دهید.

سایر مقالات

نظرات کاربران (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *