آرا هنر فاخر ایرانی

هنر فاخر ایرانی هدیه دهیم

هدایای ایرانی ، هدایای جذاب با رنگ و بوی فرهنگ والای ایرانی

:به اشتراک بگذارید

هدیه دادن یکی از سنت‌های بسیار قدیمی و باستانی رایج در ایران است. در واقع هدایای ایرانی سابقه چندین هزار ساله دارند. هدیه دادن باعث به وجود آمدن مجموعه‌ای از احساسات خوب و خوشایند در هدیه گیرنده می‌شود. خواه هدیه تولد باشد، هدایای تبلیغاتی باشد و یا هدایای سازمانی.

مخاطب هدیه نیز هر کسی باشد از دریافت آن خوشنود خواهد شد زیرا به نحوی این برداشت در او ایجاد خواهد شد که دارای اهمیت و ارزش است. البته در زمان‌های گذشته به جای واژه هدیه از پیشکش استفاده می‌کردند که هر دو دارای هدایای ایرانی از گذشته تاکنون بیش از این که جنبه مادی داشته باشند از نوع معنوی بوده‌اند. اولین هدایایی که ایرانیان استفاده می‌کرده‌اند گل، ظروف سفالی و یا پارچه‌های زیبای ابریشمی بوده است.

محصولات ایرانی

همانطور که اشاره کردیم در گذشته از محصولاتی نظیر پارچه و ظروف سفالی برای هدیه دادن استفاده می‌شده است. ویژگی همه این محصولات دست ساز بودن و ایرانی بودنشان است. به بیان دیگر ایرانیان کالاهایی که خود تولید و تهیه کرده و برای ساخت آن تلاش فراوان می‌کردند را هدیه می‌دادند و ارزش و ماهیت اصلی پیشکش‌ها در واقع کار یدی و زحمت و تلاش پشت آن بوده است.

هدایای ایرانی

محصولاتی که در گذشته در ایران تولید می‌شده‌اند تنوع زیادی دارند. سفالگری از صنعت‌های کهن و اصلی در ایران باستان به شمار می‌آید. هنری که از آب و خاک و آتش و دستان توان‌مند استادکارانش ظروف زیبا و چشم نواز پدید می‌آورد. به علاوه روی سطح این ظروف زیبا هنر نقاشان نیز می‌نشیند. طرح‌های مختلف از گل و پرنده و ابرهایی که بر روی ظروف سفالی قرار می‌گیرد، زیبایی آن‌ها را دو چندان می‌کند.

از دیگر محصولاتی که ایرانیان از دیرباز تاکنون تولید می‌کنند ظروف و اشیای فلزی هستند. ظروفی از جنس آهن، مس، طلا، نقره و از این قبیل از دیرباز در سرزمین ایران ساخته و پرداخته می‌شدند. قبلاً این ظروف صرفاً جنبه کاربردی داشتند. موارد استفاده آن‌ها هم معمولا پختن غذا و نگه‌داری مواد خوراکی در آن بوده است.

امروزه با گسترش استفاده از صنایع دستی، این محصولات کاربرد زینتی نیز پیدا کرده اند. ظروف زیبای قلم زنی شده، ملیله کاری‌ها و یا مس و پرداز مثال های کوچکی از این خانواده بزرگ است. هنرهای دیگری نظیر قالی‌بافی نیز در ایران ابداع شده‌اند که از حوصله این نوشتار خارج است. اما ویژگی همه‌ی این محصولات این است که درگذشته به عنوان هدایای ایرانی استفاده می‌شده‌اند.

طرح های ایرانی

ایرانیان همیشه بر روی محصولاتی که تولید می‌کردند نقاشی‌ها و طرح‌های زیبایی نیز می‌نگاشتند. طرح‌های دلنواز بته جقه، مینیاتور، گل و مرغ، شکارگاه و از این دست نقش‌ها هستند. هرکدام از این طرح‌ها و نقش‌ها خود یک نماد است و تاریخچه‌ی خاصی را پشت خود دارد. قرارگیری این طرح‌های زیبا روی ظروف سفالی یا مسی حد اعلای هنر و فرهنگ غنی ایرانی را به نمایش می‌گذارد.

هدایای ایرانی در آرا

اهمیت و ارزش والای هنر و صنایع دستی ایران زمین موجب شد تا ما شعار “آرا، هنر فاخر ایرانی”، را بر صدر فعالیت ها و اهداف و ماموریت خود قرار دهیم. مجموعه “آرا” با تکیه بر صنایع دستی و هنر اصیل ایرانی فعالیت خود را آغاز و با امید به بازیابی جایگاه ویژه این هنر ارزشمند و صنعت فعالیت خود را شروع کرده و در راستای آن گام برمی‌دارد.

ما مفتخریم که صنایع دستی را به عنوان هنر اصیل ایرانی در بسته‌بندی‌های جذاب و زیبا قرار داده و با به‌کارگیری طرح‌های زیبا بر روی این بسته‌ها، هدایای ایرانی شایسته و درخوری را برای هم‌میهنان عزیز به ارمغان آورده و ارائه کنیم. ما در این مجموعه تلاش داریم این هنر تاریخی در کنار ابزارهای نوین برای تولید هدایای ایرانی استفاده می‌کنیم تا باعث شود که این محصولات در نظر مخاطب جذاب‌تر به نظر بیاید، تا آنجا که آن را به عنوان هدیه برای عزیزان خود برگزینند.

سایر مقالات

نظرات کاربران (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *