آرا هنر فاخر ایرانی

هنر فاخر ایرانی هدیه دهیم

صفر تا صد انتخاب گیفت سازمانی مناسب

:به اشتراک بگذارید

گیفت سازمانی یکی از انواع گیفت تبلیغاتی است که توسط یک سازمان یا مجموعه به منظورهای خاصی به کارکنان ارائه می‌شود. ما در این مطلب سعی داریم به تعریف گیفت سازمانی و ضرورت‌های استفاده از آن و ویژگی‌های یک هدیه سازمانی خوب بپردازیم.

گیفت سازمانی عمدتا به منظور تبلیغات صرف به کار نمی‌رود و بیشتر یک نوع گیفت مناسبتی است که در مناسبت های مختلفی چون اعیاد نوروز و قربان و … برای بزرگداشت و شادباش آن روز به کارمندان هدیه شود تا همگی اعضای مجموعه در شادی آن مناسبت خاص شریک یگدیگر شوند. یکی دیگر از کاربردهای دیگر گیفت سازمانی تقدیر و پاسداشت از اعضای آن مجموعه و کارکنان است. با تقدیم هدایا و یادبودهای ارزشمند به طور غیرمستقیم به آنان یادآوری می‌شود چه نقش مهمی در چرخه‌ی کار آن سازمان دارند و زحمات آنان نادیده گرفته نمی‌شود. گاهی گیفت سازمانی به عنوان هدیه خداحافظی تقدیم کارمندان می‌شود تا یادآور شود مجموعه قدردان تک تک لحظات تمام این سالها خدمت آنان بوده وحالا سعی دارد با ارایه یک هدییه مناسب نقطه‌ی پایان زیبایی بر این همکاری صادقانه و همه جانبه بگذارد.

تاثیر مثبت گیفت سازمانی بر کارمندان

تاثیر مثبتی که گیفت سازمانی بر کارمندان می‌گذارد انکار ناپذیر است. مسلم است که همه‌ی ما از گرفتن هدیه خوشحال می‌شویم. اما وقتی که این هدیه توسط سازمان تقدیم کارکنان می‌شود علاوه بر احساس شادی و رضایت درونی در بردارنده موجی از احساسات مورد قدرشناسی قرار گرفتن ، صمیمیت و همکاری در آنان می‌شود. وقتی که کارمندان احساس کنند به اندازه کافی مورد توجه و تقدیر قرار گرفته‌اند بهره‌وری و مشارکت فعالانه آنان افزایش می‌یابد علاوه بر این نام نیکی از سازمانتان در برخورد با کارکنان بین اذهان عمومی ایجاد می‌شود و زمینه را برای جذب نیروهای نخبه و همچنین رشد برند را فراهم می‌سازد.

گیفت سازمانی

انواع گیفت سازمانی

برای یک هدیه سازمانی انتخاب‌های زیادی موجود است مهم دید مدیریت مجموعه برای بهترین انتخاب برای کارکنان است. در گیفت سازمانی باید نشان داده شود که هدیه مورد نظر از طرف مجموعه شماست. معمولا در این محصولات لوگو و نام برند و اطلاعات تماس به همراه توضیحاتی در مورد آن برند و مناسبتی که به آن مناسبت تقدیم شده چاپ می‌شود. خودکارهای تبلیغاتی نمونه‌ای ازین مثالهاست که هرروزه مشاهده می‌کنیم که البته با توجه به وفور این نمونه از هدیه و ارزش ذاتی پایین آن مغز انسان به طور خودکار پیام تبلیغاتی این دسته از محصولات را نادیده می‌گیرد و معمولا نسبت منفعت به هزینه‌ای که صرف این نوع شده بسیار پایین تر از موارد دیگر است.

لیوان و ماگ نیز دسته دیگری ازین محصولات هستند که کاربرد روزمره‌ای زیادی دارند و مدت زیادی در جلوی چشم مخاطبین هستند و فضای مناسبی نیز برای درج لوگو و پیام‌های تبلیغاتی دارند و در صورتی که در انتخاب این نوع محصولات ظرایف و جزییات در نظر گرفته شود انتخاب مناسبی است.

گیفت سازمانی

یکی دیگر از انواع هدایای پررونق امروز با توجه به گسترش تکنولوژی و استفاده مداوم افراد و کارمندان از دیوایس‌های الکترونیکی، محصولاتی مثل پاوربانک است. ازآنجا که پاوربانک کاربرد بسیار حیاتی و روزمره‌ای دارد رضایت ناشی از امداد این دستگاه در شرایط بحرانی در ناخودآگاه گیرنده هدیه آمیخته با اعتبار  برند تبلیغاتی می‌شود و تاثیر مثبت در ذهنیت مخاطب از برند شما می‌گذارد.

یکی از نکات مهم در گیفت‌های سازمانی بسته‌بندی مناسب آن است. بسته بندی مناسب حتی زمانی که بحث هدیه مطرح نباشد حرف اول را در انتخاب محصول را می‌زند. زیرا بسته بندی به طور غیر مستقیم بیانگر کیفیت محصول و احترام به مشتری و فلسفه شرکت است. هرچه بسته بندی با دقت و زیبایی بیشتری برای محصول انتخاب شده باشد توجه مخاطب به آن محصول بیشتر شده و موجب پیش قضاوت مثبت در مورد محصول می‌شود. حال همین مسئله را می‌توان به هدایا نیز تعمیم داد. هدیه‌ای که با وسواس و زیبایی زیاد آماده شده باشد و با توجه به سلایق و علایق مخاطب هدیه شخصی سازی شده باشد به طور غیر مستقیم توجه و حس مثبت مخاطب را بر ‌می انگیزد. از طرفی تناسب بسته‌بندی هدیه از لحاظ مواردی مثل سایز و کاربرد با محتوای آن هدیه و مناسبتهای مختلف یک فاکتور دیگر در انتخاب بسته بندی آن است.

یکی از نقاط قوت مجموعه آراهنر بسته بندی و شخصی سازی هدایا برای کاربردهای مختلف می‌باشد. هنرمندان و طراحان خبره مستقر در این شرکت با بالاترین حد از دقت ، خلاقیت و هنرمندی به طراحی بسته‌بندی های متناسب با اهداف و مناسبتها و فلسفه سازمان شما می‌کنند تا گیفت سازمانی خودرا با بالاترین کیفیت به کارمندان خود هدیه دهید و رضایت و شادمانی را برای آنان و همچنین مجموعه خود به بار آورید.

توجه به مخاطبین گیفت سازمانی

نکته دیگری که در انتخاب گیفت سازمانی در نظر داشت مخاطبان آن نوع هدیه هستند. به طور طبیعی اعضای یک مجموعه دارای سلایق و علایق متنوعی نسبت به یکدیگر هستند. بدیهی است همچنین تنوع افکاری در بین اعضای یک مجموعه نیز به چشم می‌آید نیز مشابه سایر قسمتهای جامعه است. دسته بندی کارمندان بر اساس سن و جنسیت یکی از راه‌های نسبتا موثر در این زمینه است.  

برای مثال آقایان تمایل پایین‌تری در دریافت اشیایی نظیر گلدان و یا ظروف پذیرایی را دارند. و از طرفی کارمندان جوان تر تمایل بیشتری به هدایای با محوریت تکنولوژی همچون فلش یو اس بی و یا پاوربانک را نسبت به جمعیت مسن تر را دارند. از طرفی باید شغل و موقعیت جمعیت هدف را در نظر داشته باشیم تا هدایایی که انتخاب میکنیم متناسب با نیازهای آنان باشند برای مثال هدیه‌ای که برای واحد تاسیسات تهیه میشود با توجه به کارکرد ماهیت متفاوتی با بخش IT باید داشته باشد. بنابراین هرچه جامعه هدف خود را به بهش‌های کوچکتری تقسیم کنیم احتمال اینکه هدیه ‌ای که برای آنان انتخاب کرده‌ایم مورد پسند آنان قرار گیرد بیشتر می‌شود و در نتیجه مجموعه از مزایای گیفت سازمانی بیشتر منتفع خواهد شد.

از آنجا که نیاز به محصولات متنوعی که سلیقه های مختلف را پوشش دهند تا شرکت پیام تبلیغاتی و یا تشکر خود را به گوش دیگران برساند همواره وجود داشته است. مجموعه آرا با سعی در دستچین کردن بهترین محصولات و صنایع دستی مختلف سرزمین ایران، متناسب با هر نوع سلیقه متفاوتی گیفت سازمانی مورد پسند آن مجموعه را فراهم کند تا حس همکاری و همدلی را بین کارمندان مجموعه شما تقویت کند.

سایر مقالات

نظرات کاربران (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *