آرا هنر فاخر ایرانی

هنر فاخر ایرانی هدیه دهیم

تولید هدایای تبلیغاتی

:به اشتراک بگذارید

در عصر کنونی و با پیشرفت علوم و فنون در همه‌ی زمینه‌ها، بشر در راستای ترقی در زمینه های مختلف فنی، مالی، فرهنگی، علمی و غیره گام برداشته است. در این بین علم مارکتینگ یا بازاریابی هم دستخوش تغییرات و بهبود خود گام برداشته است. یکی از تکنیک‌های مهم در زمینه بازاریابی استفاده از هدایای تبلیغاتی می‌باشد.

هدایای تبلیغاتی خود اقسام مختلف و متعددی نظیر هدایای نمایشگاهی، هدایای مدیریتی و از این قبیل دارند. این هدایا می‌توانند به عنوان معرف مجموعه به کار برده شوند. در این صورت زیر مجموعه برندینگ آن سازمان تعریف می‌شود. همچنین می‌تواند در قامت تشکر و قدردانی از فرد یا مجموعه‌ای به خاطر حسن همکاری و مراوده تجاری و اقتصادی سودمند باشد.

این موارد تنها بخش کوچکی از کاربردهای بیشمار هدایا است. ما سعی داریم در سایر مقالات به کثرت درباره این کاربردها و ویژگی ها سخن بگوییم. در این مقاله اما هدف ما توضیح و تفسیر تولید هدایای تبلیغاتی است.

تولید هدایای تبلیغاتی

لغت تولید هم ارز با لغات فرآوری و ساخت است. همچنین گاهی ممکن است به معنی ابداع، اختراع، اصلاح و یا کلمات از این گونه استفاده شود. تعریف نسبتا دقیق تولید عبارت است از بکارگیری محصولات و مواد اولیه و یا ثانویه، و اعمال تغییراتی بر روی آنها به طوری که محصولی جدید با کاربرد و ویژگی های جدید برای ما به ارمغان آورد. تولید در واقع غایت فنون و تخصص هایی است که بشر در طول زمان آموخته و یا تجربه کرده است.

تولید هدایای تبلیغاتی

زمانی که ما در مورد هدایای تبلیغاتی صحبت می‌کنیم نیز تعریف بیان شده مد نظر است. در واقع ما مواد اولیه و یا محصولاتی را تهیه کرده، و با اعمال تغییرات و اصلاحاتی که به واسطه علم، تخصص و یا تجربه‌ی خود کسب کرده‌ایم محصولاتی تحت عنوان هدایای تبلیغاتی پدید آورده‌ایم. همچنین کاربرد و موارد استفاده این کالا کاملاً مشخص می‌باشد.

تولید هدیه تبلیغاتی یا استفاده از یک محصول کاربردی

شما همواره محصولاتی را مشاهده می‌کنید که در زندگی روزمره کاربرد خاصی دارند. گاهی نیز ممکن است از این محصولات به عنوان هدیه استفاده کنید. اما در این صورت شما نمی‌توانید ادعا کنید که آن کالا یک هدیه است. اما چرا؟ آیا هر کالایی قابلیت تبدیل شدن به هدیه را دارند؟

پاسخ به این سوال را با یک مثال ساده و بازگشت به مفهوم تولید بهتر بیان می‌کنیم.

یک کیف پول چرمی را در نظر بگیرید. مواد مورد استفاده برای این محصول چرم و الیاف پارچه‌ای است. هدف از این محصول هم نگهداری پول است. در واقع و به بیان دیگر هدف از ساخت و تولید این محصول هدیه و هدیه دادن نیست و صرفا یک کالا با اولویت کاربردی غیر از هدیه دادن است.

تولید هدایای تبلیغاتی

حال به مثال دیگری میپردازیم که بیانگر مفهوم هدیه باشد. در نظر بگیرید که قصد دارید برای دوست و یا عزیزی هدیه تهیه کنید. شما یک جعبه کادو، تعدادی محصول، چند شاخه گل، کارت پستال و ربان های مختلف دارید. با ادغام این مواد اولیه یک هدیه مناسب برای دوست خود خواهید ساخت. هدف شما از ساختن این پکیج به وجود آوردن یک هدیه مناسب بوده است. از طرفی شما هیچ فروشگاهی را نمی‌یابید که پکیجی با این محصولات و ویژگی ها داشته باشد. اکنون تولید هدایای تبلیغاتی را به طور واضح تری درک می‌کنیم.

هدایای تبلیغاتی در واقع باید شخصی سازی شده باشند. به گونه ای که کاربرد مشخص برای جامعه هدف شما داشته باشد. از طرفی شما با دادن این هدایا باید این ذهنیت را ر مخاطبتان به وجود بیاورید که این محصول تنها برای او طراحی و تولید شده و به او اختصاص یافته و شما زمانی را صرف تهیه آن کرده اید. این حس میتواند بار معنوی هدیه شما را فزونی بخشد.

فاکتورهای مهم در تولید هدایای تبلیغاتی

 تولید هدایا تبلیغاتی باید اول از که هدفمند باشد. این هدفمند بودن به این معنی است که ابتدا شما برای هدیه دادن دلیلی داشته باشید. گام بعدی بررسی جامعه هدف شماست و علایقی که این افراد دارند. درمرحله بعد هدیه شما باید نمودی از شخصی سازی شدن داشته باشد. به گونه‌ای که هدیه گیرنده بداند این کالا تنها برای او تامین شده و شما از نیازها و علایق او با خبر هستید. مرحله بعد این است که هدیه شما نماد و سمبلی از خود شما باشد و یا شامل المانی باشد که یاد‌آورنده شما در ذهن مخاطب است. این گام های ساده اما مهم، نکات اصولی و کلیدی در تولید هدایای شما می‌باشد.

طراحی و بسته بندی

طراحی و بسته بندی امروزه دو فاکتور مهم در تولید محصولات مختلف است. طراحی زیبا و بسته بندی جذاب و مرتبط و مناسب با محصول در ترغیب سایر افراد به تهیه یک محصول بسیار تاثیر گذار است. بسته بندی امروزه تا آنجا اهمیت پیدا کرده که در بعضی از کشورها تبدیل به گردانند چرخ اقتصاد شده است. این دو فاکتور مهم جایگاه خود را در تولید نیز پیدا کرده اند. به طوری که اگر یک محصول تولید شود حتماً نیازمند استفاده از صنعت بسته‌بندی خواهد بود تا آن محصول بتواند وارد عرصه بازار و مصرف مشتری شود.

تولید هدایای تبلیغاتی نیز از این قاعده مستثنی نیست. یکی از مهم ترین معیار ها برای کسانی که قصد خرید هدایای تبلیغاتی اهمیت دارد بسته بندی مناسب، زیبا و جذاب است. جذابیت این بسته بندی‌ به طراحی‌های آن بسته بندی خاص بستگی دارد. هرچه طرح‌ها زیباتر، رنگ بندی مناسب با محصول و ارتباط طرح‌ها با نوع محصول داخل آن بیشتر باشد، هدیه از جذابیت بالاتری برخوردار خواهد بود و ارزش بیشتری در اذهان تداعی خواهد کرد.

آرا به عنوان مجموعه پیشگام در طراحی، بسته بندی و تولید هدایای تبلیغاتی آماده ارائه مناسب‌ترین هدایای با قیمت های رقابتی به شما عزیزان می‌باشد.

سایر مقالات

نظرات کاربران (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *