آرا هنر فاخر ایرانی

هنر فاخر ایرانی هدیه دهیم

بسته‌بندی هدایای تبلیغاتی ضرورتی بسیار مهم در تهیه و تدارک هدایای تبلیغاتی

:به اشتراک بگذارید

بسته‌بندی هدایای تبلیغاتی از اهمیت بسیار ویژه‌ای در تهیه و تدارک هدیه تبلیغاتی برخوردار است. هنگامی که سازمانی قصد ارائه هدایای تبلیغاتی دارد، علاوه بر کاربرد محصول مورد نظر، بسته‌بندی آن را نیز در نظر خواهد گرفت.

فارغ از نوع هدیه، چه تبلیغاتی باشد یا سازمانی، بسته‌بندی هدایا برای افراد بسیار مهم است. چه برای هدیه‌دهنده و چه برای مخاطب هدیه. اگر سری به فروشگاه‌های کادو و هدیه‌فروشی بزنید، با انبوهی از جعبه‌ها، پاکت‌های کادو و کاغذهای رنگین برای بسته‌بندی هدایا مواجه خواهید شد. هر روزه ایده‌های جدیدی برای بسته‌بندی هدایای تبلیغاتی و غیر تبلیغاتی ارائه می‌شود.

بسته‌بندی هدایای تبلیغاتی

کاربردهای بسته‌بندی

بسته‌بندی جز غیر قابل چشم پوشی یک محصول است. هنگامی که محصول تولید شود، اولین کاری که انجام می‌شود تصمیم گیری برای نوع نگهداری و بسته‌بندی آن است.

بسته‌بندی از دو جهت حائز اهمیت است. نخست حفظ محصول و نگهداری آن است. بعضی از محصولات با توجه به شرایطشان به بسته‌بندی ویژه‌ای نیاز دارند. برای مثال مواد غذایی. در صورتی که مواد خوراکی به درستی بسته بندی نشوند و بسته‌بندی مناسبی برای آن‌ها انتخاب نشود، احتمال بروز فساد در آن‌ها وجود دارد. از این رو بسته‌بندی‌های خاصی برای بعضی محصولات غذایی استفاده می‌شود.

بسته‌بندی هدایای تبلیغاتی
بسته‌بندی مواد غذایی

گاهی ممکن است قصد بسته‌بندی مواد شیمیایی را داشته باشیم. برخی مواد شیمیایی در برابر اکسیژن بسیار ناپایدار هستند و نتیجتا اکسید و تخریب خواهند شد. همچنین در صورت اکسید شدن، دیگر ارزشی برای مصرف کننده نخواهند داشت و فرجامی جز زباله‌دانی نخواهند داشت.

گاهی نیز بسته‌بندی برای جلوگیری از ورود آلودگی به محیط زیست انجام می‌شود. برای مثال سمومی که در گلخانه‌ها استفاده می‌شوند بسته‌بندی‌های بسیار مقاومی دارند.دلیل این مقاومت این است که این مواد به محیط بیرونی نشت نکنند. در صورت نشت این مواد، هم محیط زیست آلوده خواهد شد و هم خطراتی برای اطرافیان به وجود خواهد آمد.

بسته‌بندی همچنین امکان انبار کردن و جابه‌جایی راحت محصولات را مهیا می‌سازد. قوطی‌های فلزی، جعبه‌های مکعبی و بسته هایی از این قبیل بسیار راحت تر نگهداری و جا به جا می‌شوند.

مزیت بعدی امکان استفاده از محصولات در مقیاس مد نظر ما است. برای مثال شما صد گرم از یک محصول نیاز دارید. اگر بسته بندی آن محصول در مقیاس صدگرمی و یا کمتر موجود باشد، شما به راحتی می‌توانید آن را تهیه کنید. در این صورت نیاز نیست که یک بسته ده کیلو‌گرمی از آن محصول را تهیه کنید.

نکته دیگر در مورد بسته‌بندی، زیبایی و جذابیت آن است. همه ما دوست داریم محصولاتی که تهیه می‌کنیم بسته‌بندی با کیفیت و زیبایی داشته باشند. خیلی از تولید کنندگان کالاهای باکیفیتی تولید کردند. اما چون بسته‌بندی شکیل و مناسب برای عرضه محصول خود نداشتند، در فروش محصولات خود موفق نبودند و شکست خوردند.

بسته‌بندی هدایای تبلیغاتی

همانطور که می‌دانید بسته‌بندی مناسب یک محصول می‌تواند در مقبول شدن آن از جانب مصرف‌کننده بسیار تاثیر گذار باشد. در واقع این بسته‌بندی است که به هدیه شما جلوه‌ای خاص می‌دهد. در بسته‌بندی هدایای تبلیغاتی بیشترین توجه ما به به زیبا و جذاب بودن آن است. دلیل این نکته این است که مخاطب شما در وهله اولیه زیبایی ظاهری آن توجه می‌کند.

بسته‌بندی هدایای تبلیغاتی

مجموعه آرا با توجه به اهمیت بسته‌بندی مناسب هدایای تبلیغاتی ، گام در مسیر طراحی و تولید زیباترین و مناسب‌ترین بسته‌ها برای عرضه هدایای شما در زیباترین فرم برای شما عزیزان برداشته است.

سایر مقالات

نظرات کاربران (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *